Rusi rutinski kroz Visoko - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Rusi rutinski kroz Visoko

Rusi rutinski kroz Visoko

Podmlađena reprezentacija Bosne i Hercegovine, bila je lak zalogaj za selekciju Rusije 23:32 (13:17) u trećem kolu kvalifikacija za EURO 2014 igranom u Visokom. Kvalitetniji Rusi su od samog starta stavili do znanja ko je gazda, o čemu svedoči i prednost 7:2 posle samo 13 minuta igre. No, bilo je želje da se to promeni, pa je tim Dragana Markovića preko Vranješa stigao i do 8:11 u  21. minutu. Do kraja poluvremena, viđena je ravnopravna igra dva rivala, da bi četvrtfinalista Svetskog prvenstva u Španiji sredinom drugog poluvremena u potpunosti slomio otpor domaćina. Do kraja susreta, jedino se postavljalo pitanje razlike sa kojom će se on završiti…

Timur Dibirov je predvodio Ruse sa devet golova, dok je u selekciji BiH trio Vražalić, Milas i Savić postigao po četiri gola.