SEHA: Dinamo ispustio trijumf protiv Zagreba - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Dinamo ispustio trijumf protiv Zagreba

SEHA: Dinamo ispustio trijumf protiv Zagreba

Remijem protiv Dinama u Pančevu 28:28 (14:14), rukometaši PPD Zagreba su, kolo pre kraja regularnog dela takmičenja, obezbedili najmanje treće mesto pred fajnal-for. U najboljem slučaju mogu biti drugi, ali će svakako u polufinalu ukrstiti koplja sa velikim rivalom Celjem u polufinalu. O drugom finalisti odlučiće okršaj između Vardara i Meškov Bresta.

Srpski vicešampioni su još jednom pokazali da ih inspirišu veliki rivali, protiv učesnika EHF Lige šampiona su prikazali najbolju partiju sezone i propustili priliku da osvoje čitav plen.

Dinamo – PPD Zagreb 28:28 (14:14)

Dinamo: Petrović 8+2 odb, Radovanović – Žujović 4, Pilipović 1, Jelić 5, Mirković 3, Pralica, M. Pavlović, L. Pavlović, Distol 1, Barudžić 3, Slavuljica, Šaponjić 1, Dimitrijević 10

PPD Zagreb: Kastelic 5 odb, Jović 2 odb – Ereš, Mrakovčić 1, Lučin, Božič Pavletić 6, Kontrec 1, Marković 2, Horvat 5, Šušnja 2, Medić, Miklavčić, Ravnić 5, Bičanić 1, Pavlović 5, Vekić

Slično kao i u prethodnom meču protiv Vardara, Dinamo je pokazao mnogo toga pred oko 1.000 navijača u dvorani „Strelište“. Momci Ivana Petkovića su, predvođeni raspucanim Dimitrijevićem, vodili čitavim tokom prvog poluvremna, najviše sa plus tri (6:3, 11:8), ali je PPD Zagreb u samom finišu kontrama Markovića i Pavletića uspeo da konsoliduje redove i na odmor ode u egalu.

Delovalo je da izabranici Zlatka Saračevića neće imati toliko težak posao u nastavku kada je Domagoj Pavlović pogodio za 19:22 u 10. minutu nastavka, ali je hrabri domaćin taj zaostatak anulirao za 90 sekundi. Igralo se gol za gol do poslednje šestine utakmice, kada su gosti zahvaljujući odbranama Kastelica uspeli da se odvoje na dva razlike.

Ipak, žilavi Dinamo se nije predavao, Jelić je smanjio na 26:25 u 53. minutu, a nakon vrhunske defanzive Pilipović je iz kontranapada pogodio za novo izjednačenje. Još jednom čelična odbrana srpskog viceprvaka nije dozvolila rivalu ni da šutne na gol, ali se isto desilo i na drugoj strani, pa je Šušnja vratio vođstvo hrvatskom prvaku tri i po minuta pre kraja.

Uzvratio je nezaustavljivi Ivan Dimitrijević, „izmislivši“ gol ni iz čega – 27:27. Pavlović šutira preko gola, pa je Dinamo imao napad za vođstvo 120 sekundi pre kraja.

Dimitrijević je ovoga puta preuzeo ulogu asistenta, proigrao je Jelića, a ovaj iznudio semderac, koji je iskusni Žujović pretvorio u 28:27 za Dinamo, minut i po pre kraja. Nije favorit izgubio nerve, stvoren je višak za Ravnića na levom krilu – 28:28.

Tim iz Pančeva je dobio priliku da u poslednjem napadu ostvari najvredniju pobedu ove sezone, Petković je pozvao na dogovor, ali on nije sproveden u delo, pa je rezultat ostao nerešen.