SEHA liga: Dobar otpor Vojvodine, Zagreb nosi bodove iz Novog Sada - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA liga: Dobar otpor Vojvodine, Zagreb nosi bodove iz Novog Sada

SEHA liga: Dobar otpor Vojvodine, Zagreb nosi bodove iz Novog Sada

Stefan Branežac

Poslednji susret četvrtog kola regionalnog takmičenja, odigrali su na Slanoj bari srpski i hrvatski šampion. Izabranici Borisa Rojevića, pružili su dobar otpor rivalu i pored izostanka nekoliko igrača. Gosti iz Zagreba, iako bez prvog trenera Lina Červara, opravdali su ulogu favorita na gostovanju u Novom Sadu, zabeleživši pobedu rezultatom 20:23 (11:12).

Vojvodina – PPD Zagreb 20:23 (11:12)

Hala SC Slana bara

Sudije: Brunovski – Rudinski (Slovačka)

Vojvodina: Nicić, Ovčina 1, Milić 2, Mirković, Čelica 1, Potpara 1, Perović, Anđelković, Marijanac 2, Ratković 3, Prodanović, Tomić, Stanković 4, Verkić 12 odbrana, Milašević 1, Grozdanić 5

PPD Zagreb: Ereš 2, Mrakovčić, Božić Pavletić 1, Kontrec, Burić 4, Jović, Sršen 1, Horvat 5, Šušnja 2, Potočnik, Jotić 1, Ravnić, Kerimi, Mandić 3, Bičanić 4, Kastelic 9 odbrana

Semafor: 1:3 (5.) 6:7 (14.) 7:10 (21.) 11:11 (28.) 11:12 (60.) 11:14 (32.) 12:17 (43.) 15:21 (53.) 19:22 (58.) 20:23 (60.)

Novosađani su u meč sa Zagrebom ušli oslabljeni neigranje Gorana Trkulje zbog povrede kolena, Jovica Nikolić je van stroja nedelju dana zbog visoke temperature, dok se Rajko Prodanović našao u protokolu uprkos povredi skočnog zgloba. Vojvodina će u nastavku sezone biti jača za iskusnog Milana Mirkovića, koji je na današnjoj utakmici zauzeo mesto na poziciji desnog beka. Nakon velike pobede u Flensburgu, hrvatski šampion je u Novi Sad doputovao bez Lina Červara, kojeg je na klupi zamenio prvi pomoćnik Tonči Valčić.

Iskoristila je Vojvodina u potpunosti situaciju u kojoj se nalazi Zagreb, nakon teškog gostovanja u Nemačkoj, pa je u prvom poluvremenu viđena ravnopravna borba dva tima. Prvi put do prednosti od  dva gola gosti su došli u petom minut, stečeno su uspešno čuvali većim delom prvog dela igre, da bi u 21. minutu nakon pogotka kapitena Horvata, na svom kontu imali +3, 7:10.

Sastav koji predvodi Boris Rojević u nekoliko navrata je propustio priliku da dođe do rezultatskog egala, u toj nameri sprečio ih je raspoloženi Kastelic. Ipak, u završnici prvog poluvremena, serijom 3:0 Novosađani dolaze do izjednačenja, 11:11. Konačan rezultat sa kojim se otišlo na odmor, postavio je desnokrilni igrač Zagreba, Božić Pavletić, 11:12.

Mučila se Vojvodina u fazi napada od početka drugog poluvremena. Podigao je Zagreb nivo agresivnosti u odbrani, pa je tim iz Novog Sada na prvi gol čekao punih šest minuta. Samo jedan pogodak u prvih 17 minuta nastavka, koštao je tim Borisa Rojevića prilike da dođe do bodova na ovom susretu, pomenutu situaciju iskoristili su gosti na najbolji način, koji su većim delom drugog poluvremena imali prednost od +5. Uspeo je domaći sastav da smanji zaostatak za rivalom, ali nedovoljno za nešto više od časnog poraza.

Hrvatski šampion opravdao je ulogu favorita na gostovanju u Novom Sadu, za treću pobedu u SEHA ligi, 20:23. Zlatko Horvat precizan je bio pet puta u pobedi svog tima, po četiri pogotka dodali su Burić i Bičanić. U domaćem sastavu, Grozdanić je pet puta zatresao mrežu rival, gol manje postigao je Stanković. Zapažene role, imali su golmani oba tima. Svetislav Verkić zabeležio je 12 intervencija, na drugoj strani, Kastelic je 9 puta zaustavio šuteve rivala.

U sledećem kolu regionalnog takmičenja, Vojvodina će gostovati aktuelnom šampionu Vardaru. Zagreb na svom terenu dočekuje skopski Metalurg.