SEHA liga: Voša odbranila ,,Slanu baru" i zakazala duel sa Vespremom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA liga: Voša odbranila ,,Slanu baru“ i zakazala duel sa Vespremom

SEHA liga: Voša odbranila ,,Slanu baru“ i zakazala duel sa Vespremom

Stefan Branežac

Još jedan uzbudljiv i neizvestan susret odigrali su Vojvodina i Metaloplastika, a identičan epilog viđen je i u Novom Sadu, pošto su izabranici Borisa Rojevića nakon preokreta zabeležili novu pobedu nad rivalom iz Šapca, 26:24 (11:12). Na taj način, srpski šampioni izborili su plasman u četvrtfinale SEHA lige u kojem će snage odmeriti sa mađarskim Vespremom.

Vojvodina – Metaloplastika 26:24 (11:12)

Hala: SC ,,Slana bara“

Sudije: Načevski – Nikolov (Makedonija)

Vojvodina: Ovčina 1, Milić 1, Pribak 3, Ilić 3, Medurić, Arsenić 11 odbrana, Ratković 2, Prodanović 1, Tomić 1, Stanković 1, Nikolić 4, Verkić 2 odbrane, Grozdanić 5, Ignjat, Vučković 1, Sretenović 3

Metaloplastika: Dodić, Pisarić, Babić A. 4, Čagalj 3, Bomaštar 8 odbrana, Jandrić 3 odbrane, Đukić 1, Matičić 2, Todorović 4, Gojković 1, Petrović, Milić 5, Kljajić 4, Trkulja, Babić D., Ivanić

Semafor: 2:1 (5.), 2:4 (10.), 7:7 (15.), 8:10 (21.), 11:11 (27.), 11:12 (30.), 14:12 (35.), 15:15 (38.), 19:17 (47.), 19:20 (51.), 21:20 (54.), 24:22 (57.), 26:24 (60.)

Iskoristili su Šapčani na najbolji način čak sedam isključena rivala u prvom poluvremenu, da na predah odu sa minimalnom prednošću. Spor početak utakmice promenilo je isključenje Nemanje Pribaka, nakon kojeg je Metaloplastika stekla dva gola prednosti. Na prvi pogodak iz igre, Vojvodina je čekala punih 11 minuta, kada je mrežu Bomaštara zatresao Stefan Ilić.

Čuvali su izabranici Veselina Vukovića stečeno sve do polovine prvog poluvremena, kada je Nemanja Ratković pogodio prazan gol rivala i postavio rezultatski egal na semaforu. Ipak, isključenja Arsenića i Sretenovića iskoristili su gosti maksimalno i ubrzo ponovo stekli najvećih +2 (8:10), nakon četvrtog pogotka mladog desnog beka, Milana Milića. Iskoristio je tajm-aut strateg Novosađana Boris Rojević, što je ispostaviće se urodilo plodom.

Šapčani punih sedam minuta nisu uspeli da nađu put do mreže Luke Arsenića, koji je na golu zamenio kapitena Svetislava Verkića. Novo izjednačenje Vojvodini doneo je Miloš Grozdanić sa linije sedam metara, da bi rezultatsku prednost u korist svog tima vratio Aleksandar Babić, postavivši ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena, 11:12.

Nastavak susreta doneo je prvo vođstvo Novosađana još od uvodnih minuta susreta, nakon sigurnih realizacija Prodanovića i Sretenovića. Ipak, ubrzo je usledio odgovor Metaloplastike preko Uroša Todorovića, za novi rezultatski egal na semaforu, 15:15.  Doneo je Luka Arsenić potrebnu sigurnost na golu Vojvodine, međutim, tu činjenicu nisu iskoristili njegovi saigrači da steknu veću prednost.

Disali su za vrat Šapčani aktuelnim šampionima Srbije, da bi u 51. minutu nakon odbrane Jandrića u kontra-napadu neumoljiv bio Viktor Matičić i doneo novo vođstvo timu Veselina Vukovića, 19:20. Ipak, kada je bilo najpotrebnije, baš kao i u Šapcu, povukao je najiskusniji u redovima Vojvodine, Nemanja Pribak. Sa dva gola u završnici, bivši makedonski reprezentativac trasirao je put svog tima ka pobedi i plasmanu u četvrtfinale SEHA lige, gde će sastav iz Novog Sada odmeriti snage sa mađarskim Vespremom. Konačan rezultat 26:24 u korist domaće ekipe postavio je Aleksa Kljajić sa linije sedam metara.

Najefikasniji u pobedi Vojvodine bio je Miloš Grozdanić sa pet pogodaka, jedan manje delo je Jovice Nikolića. U redovima Metaloplastike, Milan Milić pogodio je pet puta, dok su se Aleksa Kljajić, Uroš Todorović i Aleksandar Babić po četiri puta upisali u listu strelaca.