SEHA liga: Zagreb ubedljivo savladao Izviđač - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA liga: Zagreb ubedljivo savladao Izviđač

SEHA liga: Zagreb ubedljivo savladao Izviđač

Stefan Branežac

Peti susret Zagreba i Izviđača u okviru SEHA Gazprom lige pripao je ekipi iz Hrvatske. Nakon istorijskog poraza u Našicama,izabranici Lina Červara odigrali su mnogo bolje i već u prvom poluvremenu rešili pitanje pobednika. Na kraju, ubedljiva pobeda Zagreba 36:25 (20:5).

PPD Zagreb – Izviđač 36:25 (20:5)

SC Sutinska vrela

Sudije: Mandak – Rudinski (Slovačka)

PPD Zagreb: Ereš 5, Vistorop 1, Mrakovčić, Kontrec 1, Burić 3, Jović 5 odbrana, Sršen 3, Horvat 4, Šušnja 4, Potočnik, Jotić 1, Ravnić 6, Mandić 4, Bičanić 2, Vekić 2, Kastelic 6 odbrana

Izviđač: Pavlak 1, Miličević, Alilović 4, Bečić 4, Čutura 2, Vukšić 4, Anđelić 2 odbrane, Kvesić 1 odbrana, Vukić, Maretić, Kaluđerović 3, Mandić 7 odbrana, Kordić, Šoljić, Mišetić 2, Delić 5

Semafor: 2:1 (5.) 6:2 (9.) 11:3 (14.) 18:4 (25.) 20:5 (30.) 22:9 (36.) 32:22 (54.) 36:25 (60.)

Zastrašujuće je delovao Zagreb u prvom poluvremenu protiv šampiona Bosne i Hercegovine. Čvrst defanzivni blok, uz tehničke greške protivnika u fazi napada, omogućio je izabranicima Line Červara da već na startu susreta steknu ubedljivu prednost. Mladi sastav iz Ljubuškog je nakon dobrih partija u prva dva kola, na gostovanju u Hrvatskoj totalno podbacio. Ređali su se golovi kao na traci, Kastelic je nakon 20 minuta sakupio pet odbrana, a najvećih +16 bilo je u 29. minutu, 20:4. Čak deset igrača Zagreba upisalo se u strelce tokom prvog poluvremena. Velika prednost omogućila je treneru hrvatskog šampiona da sredinom prvog dela igre promeša postavu i pruži priliku mlađim igračima. Na odmor se otišlo sa prednošću Zagreba 20:5.

Drugo poluvreme nije donelo previše uzbuđenja, s’ obzirom da je pitanje pobednika odavno bilo rešeno. Izviđač je delovao mnogo bolje u fazi napada, pa je za 7 minuta nastavka postigao golova koliko za 30 minuta prvog dela igre. Ubedljiva prednost Zagreba, omogućila je Linu Červaru da isproba određene taktičke zamisli, pred nadolazeće mečeve u SEHA ligi i EHF Ligi šampiona. Na kraju, ubedljiva pobeda hrvatske ekipe 36:25.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Valentino Ravnić sa šest pogodaka, dok je Vedran Delić pet puta bio precizan za Izviđač.