SEHA: Metaloplastika porazila podmalđeni Vesprem - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Metaloplastika porazila podmalđeni Vesprem

SEHA: Metaloplastika porazila podmalđeni Vesprem

Uroš Samardžić

Iznenađenje su u hali „Zorka“ u Šapcu napravili rukometaši Metaloplastike, koji su bili bolji od Vesprema 30:26 (18:15) u poslednjoj utkamici u regionalnom takmičenju za srpskog predstavnika. Izabranici Veselina Vukovića su tako „preskočili“ Eurofarm na tabeli, te sada zauzimaju četvrto mesto, sa 12 osvojenih bodova.

Iako je vicešampion Evrope na startu meča imao tri gola prednosti, Veselin Vukovića uspeo je na tajm autu da probudi svoje momke, koji su do praja prvog poluvremena uspeli da izjednače, a potom i preokrenu, te na odmor odu uz tri gola suficita. Previše tehničkih grešaka koštalo je podmlađeni sastav Vesprema boljeg rezultata, a Metaloplastika je to uspela da iskoristi. Šapčani su održavali prednost, u 50. minutu su vodili 26:24, a na kraju stigli i do velikih „+4“ protiv Vesprema!

Metaloplastika Sabac: Bomastar, Jandric 15  odbr– Dodic, Pisaric 2, Babic A. 3, Dosen 1, Cagalj 1, Dukic 4, Maticic 1 (1), Todorovic, Gojkovic 3, Petrovic, Milic 3, Kljajic 4, Trkulja, Babic D. 6

Telekom Veszprém: Székely, Cupara – Paczkowski 9, Strlek 9 (3), Blagotinsek 2, Hornyák 1, Ilic 2, Szuharev, Melnyicsuk 3, Bodor
U ekipi Metaloplastike, blistao je Todor Jandrić sa 15 golova, dok je u napadu bolji od drugih bio Babić sa šest golova. Sa druge strane, po devet  su postigli Paczkowski i Štrlek.
Metaloplastika je tako na najbolji mogući način završila grupnu fazu regionalnog takmičenja za sezonu 2019/2020, do je Vespremu, kome je ovo tek drugi poraz, ostalo da odigra još jedan meč – rival će biti PPD Zagreb,