SEHA: Našičani odneli bod iz Celja! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Našičani odneli bod iz Celja!

SEHA: Našičani odneli bod iz Celja!

Možda i najinteresantniji meč u dosadašnjem delu SEHA GAZPROM lige odigran je u celjskom Zlatorogu, gde je domaćin RK Celje Pivovarna Laško u poslednjih šest sekundi morao da brani remi od našičkog Nexea 27:27 (12:12). Nisu uspeli izabranici trenera gostiju Hrvoja Horvata da organizuju smislen napad, pa je tako propala i šansa da ostvare senzacionalnu pobedu na terenu protivnika, koji se bori sa velikim problemima što se tiče povreda.

Imali su Celjani tajm-aut 14 sekundi pre kraja, ali je sav dogovor pao u vodu, kada je lopta završila u autu iza leđa Branka Vujovića. Tako su se desetkovani Celjani oprostili od pobede u meču u kome su bili bez Mačkovšeka, Mlakara i Mitrovića, ali i Urbana Lejsaka, koji je dobio crveni karton u 34. minutu posle neuspešnog pokušaja da preseče kontru hrvatskih vicešampiona.

Saša Barišić Jaman odigrao je odlično, sa sedam golova bio najbolji strelac, ali i iskustvom vodio napad svog tima i razigravao. Imali su Našičani 22:20 u 47. minutu, ali se ušlo u egal završnicu u kojoj su oba tima imala svoje šanse.

U timu domaćina, Gal Marguč postigao je sedam golova (četiri sa linije sedam metara).

1.Vardar6600188 : 14418
2.Meshkov Brest6402175 : 15512
3.Tatran Prešov6402173 : 15612
4.Gorenje Velenje6312165 : 14910
5.PPD Zagreb6312164 : 15410
6.Celje Piv. Laško6312165 : 15810