SEHA: Nexe odnelo bod iz Prešova, Celje PL ubedljivo protiv Dinama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Nexe odnelo bod iz Prešova, Celje PL ubedljivo protiv Dinama

SEHA: Nexe odnelo bod iz Prešova, Celje PL ubedljivo protiv Dinama

U dva poslednja meča 15. kola SEHA Gazprom lige viđen je remi u Prešovu i ubedljiva pobeda Celjana nad Dinamom. „Majstori za remije“, rukometaši Nexe-a iz Našica odneli su bod Tatranu 26:26 (17:11), iako je domaći sastav Slavka Goluže u 38. minutu imao prednost +6 – 19:13.

Najefikasniji kod domaćina bio je Urban sa šest, a sa druge strane, Brumen je postigao sedam golova.

Manje zanimljivo bilo je u Celju, gde je domaći sastav deklasirao Dinamo 39:25 (25:15). Rezultat prvog poluvremena dovoljno govori u prilog činjenici da je učesnik EHF Lige šampiona bio dominantan u duelu u kome je prvo isključenje viđeno tek početkom drugog dela (Suholežnik). Pančevci su bili desetkovani neigranjem velikog broja igrača.

Kod pobednika, Mlakar je postigao sedam, a u dresu Dinama, Šaponjić je duel završio sa šest.

1.Vardar151410473 : 36543
2.PPD Zagreb151014433 : 38631
3.Meshkov Brest151014443 : 40231
4.Celje Piv. Laško15924443 : 41129
5.Gorenje Velenje15735438 : 39924
6.Tatran Prešov15537419 : 41818
7.Metalurg15519403 : 43516