SEHA: Odlična Voša savladala Nexe - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Odlična Voša savladala Nexe

SEHA: Odlična Voša savladala Nexe

Odlično otvaranje sezone za rukometaše Vojvodine. Iako je prošlog leta ostala bez defanzivnog bloka Čelica-Trkulja, odbrana srpskog šampiona bila je odlična već na startu SEHA Gazprom Lige u ubedljivoj pobedi nad našičkim Nexe-om 29:23 (13:11) u lepom ambijentu renovinare „Slane bare“. Interesantno, istim rezultatom hrvatski vicešampioni savladali su srpske šampione u prošloj sezoni pred svojim navijačima.

Tim Borisa Rojevića pružio je jako kvalitetnu partiju, pogotovo u drugom poluvremenu. Našičani su u dva navrata imali +2, ali je serijom 6:3 završen prvi deo igre – 13:11. Napadom Novosađana rukovodio je iskusni Nemanja Pribak, koji je pokazao da će biti značajno pojačanje za srpski tim i jedan od najkvalitetnijih igrača koji će nastupati u Super ligi Srbije unazad godinama.

Rastrčani i raspucani, momci u crveno-belim dresovima stigli su do +4 – 15:11 već na startu drugog dela preko Alena Ovčine, koji je uz Jovicu Nikolića bio najefikasniji igrač utakmice sa pet golova. U 52. minutu, posle tajm-auta, Rajko Prodanović postiže dva efektna gola koja domaći tim vode do nedostižnih +5 – 25:20.

Najefikasniji kod poraženih bio je Ivan Dumenčić sa četiri gola.