SEHA: PPD bolji od Metaloplastike - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: PPD bolji od Metaloplastike

SEHA: PPD bolji od Metaloplastike

Uroš Samardžić

Solidan otpor pružili su igrači Veselina Vukovića na gostovanju PPD Zagrebu u petom kolu regionalne SEHA Gazprom lige. Na kraju je u prestonici Hrvatske bilo 30:25 (19:12). Ovom pobedom, PPD Zagreb vratio se na drugo mesto B grupe, uz utakmicu manje u odnosu na prvoplasirani Vesprem.

Rezultat sa poluvremena nije govorio da bi Metaloplastika mogla meč da uvede u egal. Mandić je golom u 14. minutu doneo domaćinu četiri gola prednosti, a razlika je do poluvremena samo rasla. Na isteku 30. minuta, na semaforu je stajalo 19:12. Iako je aktivni učesnik Lige šampiona  dugo održavao stečenu prednost, gosti iz Šapca uspeli su da u završnici meča priđu na dva gola zaostatka. Vuković je zatražio tajmaut, ali spasa nije bilo. Tehnička greška Metaloplastiku je koštala boljeg rezultata, pa tako srpski predstavnik ostaje na jednoj pobedi, odnosno tri osvojena boda.

Što se liste strelaca tiče, i tu treba pohvaliti domaćina, kojeg sa klupe predvodi Veselin Vujović, pošto je imao čak 13 različitih strelaca. Prvi među jednakim junacima u novoj pobedi u regionalnoj ligi bili su Hrstić i Mandić sa po četiri postignuta gola. Sa druge strane, raspoložen za igru bio je Kljajić, koji je bio nepogrešiv – pet golova, iz isto toliko pokušaja.