SEHA: Špiler odneo bod za Našice - Zagreb slavio u Ljubuškom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Špiler odneo bod za Našice – Zagreb slavio u Ljubuškom

SEHA: Špiler odneo bod za Našice – Zagreb slavio u Ljubuškom

U tri meča SEHA GAZPROM lige u utorak, viđene su dve pobede gostiju i remi. Meč sa najmanje neizvesnosti viđen je u Prešovu, gde je Meškov slavio 30:25 u šest golova Kristopansa i osam Rabeka u timu domaćih. PPD Zagreb je osvojio Ljubuški, gde je Izviđač ponovo pružio odličan otpor – 28:26!

Hrstić je postigao šest, Šarac pet, a sa druge strane, Horvat, Vujić i Mandalinić su postigli po šest pogodaka uz 15 odbrana Ivana Stevanovića.

Najzanimljivije je bio u Skoplju, gdeje Filip Taleski golom u poslednjem minutu mogao da donese Metalurgu novu pobedu, ali da užitak ne bude kompletan pobrinuo se bivši Metalurgovac, David Špiler, koji je pogotkom postavio konačnih 25:25 (10:11). Imao je Metalurg napad za pobedu, ali Neloski nije pogodio. To je bio zaključak turbulentnog meča u kome su gosti imali 19:13 u 43. minutu.

Miloš Dragaš je postigao osam pogodaka za domaćina (5 iz sedmeraca), Marčec je dodao pet uz dva Taleskog, dok je sa druge strane Zrnić postigao sedam.

1.Vardar6510198 : 16116
2.Meshkov Brest5311145 : 13110