SEHA: Vardar lako izašao na kraj sa Pekingom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar lako izašao na kraj sa Pekingom

SEHA: Vardar lako izašao na kraj sa Pekingom

Uroš Samardžić

Rukometaši Vardara upisali su i treću vezanu pobedu u regionalnoj SEHA Gazprom ligi, pošto su u Zagrebu bili bolji od pekingškog Univerziteta 36:28 (21:10). Na taj način, ekipa koju sa klupe predvodi Eduard Kokšarov, stigla je do četvrtog trijumfa iz pet utakmica, dok je novajlija u ligi i dalje bez osvojenog boda.

Podmalđeni sastav aktuelnog šampiona čini se da je položio ispit. Gosti iz Skoplja su već na poluvremenu imali velikih 11 golova prednosti (21:10), što je rezultiralo nešto opuštenijom igrom u drugom poluvremenu. Ako se može tražiti pozitivna stvar u projektu zvanom Univerzitet iz Pekinga, onda je to svakako drugih 30 minuta utakmice sa Vardarom. Domaćin je taj deo susreta dobio – bilo je 18:15.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Domen Pelko, koji je bio nepogrešiv (7/7), dok ga je sa šest golova pratilo letošnje pojačanje – Dimitrioski. Sa druge strane, najviše golova u ekipi Univerziteta iz Pekinga postigao je Ju Vang – šest.