SEHA: Vardar pao na Cetinju - Zagreb u Brestu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar pao na Cetinju – Zagreb u Brestu!

SEHA: Vardar pao na Cetinju – Zagreb u Brestu!

U dva meča SEHA lige, favoriti su ostali bez bodova na gostovanjima. Zagreb je lagano izgubio u Meškovu 30:25, dok je Vardar poražen na Cetinju od Lovćena 21:19. Junak pobede crnogorskog šampiona, bio je upravo makedonski golman, Zlatko Daskalovski, koji je čuda čini među stativama, sakupivši 21 odbranu i tri sedmerca.

Lovćen – Vardar 23:21 (14:12)

Cetinje – SC „Lovćen“. Gledalaca: oko 900. Sudije: Jurinović i Mrvica (oba iz hrvatske). Sedmerci: Lovćen3(1), Vardar 6(3). Isključenja: Lovćen 8, Vardar 8 minuta. Crveni karton: Mirko Radović nesportski faul u 42.minutu.

Lovćen: Daskalovski (21 odbrana i tri sedmerca), Abramović, Jovetić 2, Popović 1, I.Radović, Marković 3, S.Vujović 4, Pejović 1, Drašković, Radović 2, L.Vujović, Perišić 6, Nikolić, Lasica 2, Grbović 2.

Vardar: Martinović (3 odbrane), Milić (6 odbrana i sedmerac), Ojleski 1, Markoski 2, Stoilov, Nedanovski, Pribak 4, Kukoski, Petrić 2, Jovčevski 3, Marković 3, Karačić 5, Rajković,Abutović 1, Čanevski.

BGK Meškov – «Zagreb» 30:25 (17:12)

BGK Meškov: Čerepenko, Božić – Ataevas (5), Knudsen (6), Novickis, Šćepanović, Prakapenja (4), Knjazev (1), Šumak (1), Vukić(4), Baranov (6), Grosas, Kostadinović (1), Tatarin (2), Ušal.

ZAGREB: Stevanović, Ivić – Marić (4), Brozović (1), Stepančić (5),  Špiler (4), Batinović (4), Horvat (4), Josip Valčić, Sršen, Tonči Valčić (1), Mandalinić (2).