SEHA: Vardar siguran protiv Vojvodine - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vardar siguran protiv Vojvodine

SEHA: Vardar siguran protiv Vojvodine

U svom prvom meču u 2021. godini, i prvom u novoj sezoni SEHA lige, rukometaši Vardara su pred praznim tribinama SC „Jane Sandanski“ savladali Vojvodinu 25:21 (15:10).

Makedonski šampion je rutinski stigao do prvoh bodova, ponajviše zahvaljujući sjajnom otvaranju utakmice. Nakon startnog vođstva Vojvodine, Vardar je napravio veliku seriju i poveo sa 6:1, i pratkično održavao tu razliku do samog kraja meča.

Ona je tokom ostatka prvog poluvremena varirala od tri do pet golova, Srpski šampion je sredinom drugog poluvremena imao dva napada da smanji na minus dva, ali je propustio obe prilike, za šta je bio kažnjen od strane favorita.

VARDAR-VOJVODINA 25:21 (15:10)

VARDAR: Ristovski 9 odbrana, Kantagrel – Jagurinovski, Stoilov 2, Dimitrioski 3, Georgioski 4, Karapaleski, Disinger 2, Jotić, Kalaraš 3, Gadža 2, Taleski 2, Dibirov 4, Vujin 3, Vekić, Miševski

VOJVODINA: Arsenić 2 odbrane, Andrić 5 odbrana – Kurteš 3, MIlić, Mirković 3, Pribak 3, Vukovljak 3, Miljković, Milenković 1, Rađenovič, Ratković 2, Tomić 2, Stanković, Nikolić 1, Šotić 6, Babić.

Bio je to drugi meč grupe B, u kojoj se nalaze još Nekse i Motor. U utakmici koja je otvorila sezonu, Nekse je bilo bolje od Vojvodine 24:23.