SEHA: Vojvodina očitala lekciju Borcu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Vojvodina očitala lekciju Borcu!

SEHA: Vojvodina očitala lekciju Borcu!

2 komentari

Srpski šampion, novosadska Vojvodina došla je do prve pobede u regionalnoj SEHA GAZPROM ligi ove sezone posle odlične partije u duelu sa banjalučkim Borcem 37:29 (21:15). Mnogo lakše nego što se očekivalo, Novosađani su porazili goste iz Banjaluke u hali “Slana Bara”, a dominacija je viđena već na samom startu, da bi do 13. minuta postalo jasno da su dve ekipe na različitim nivoima – 10:4.

Dobra odbrana i laka egzekucija iz kontre bili su glavna snaga tima Nikole Markovića, koji je prvog strelca imao u srpskom reprezentativcu Strahinji Stankoviću. Desno krilo domaćina završilo je meč sa devet golova.

Uspeli su Banjalučani da se vrate donekle u meč do kraja prvog dela, prišli su na 16:12, ali bliže nisu mogli više do kraja duela.

Razigrani Novosađani, osokoljeni partijama u EHF Ligi šampiona, ključnu prednost stvorili su u periodu od 33. do 38. minuta, kada su serijom 5:0 za velikih +10 – 27:17 slomili otpor tima iz “Borika” u čijim je redovima Mladen Bojinović bio najefikasniji sa osam golova.

Prednost Novosađana išla je i do rekordnih +12 – 37:25 u 54. minutu…

1.PPD Zagreb5500156 : 10315
2.Vardar6501203 : 17015
3.Meshkov Brest6402199 : 14512
4.Tatran Prešov5401168 : 13712