SEHA: Zagreb brojao do 44 u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Zagreb brojao do 44 u Novom Sadu

SEHA: Zagreb brojao do 44 u Novom Sadu

Hrvatski šampion PPD Zagreb odličnom partijom u Novom Sadu završio je regularni deo sezone u SEHA GAZPROM ligi. Tim Veselina Vujovića bio je ubedljiv protiv Vojvodine 44:28 (21:12) pokazavši da ni težak raspored nije poteškoća za tim koga već sledeće nedelje čeka borba sa Rajn Nekar Levenom za TOP 8 EHF Lige šampiona.

Od samog starta su gosti nametnuli ritam, poveli 9:4 do 15. minuta preko Stanka Sabljića, da bi se domaćin vratio golovima raspucanog Nikole Arsenića na 10:8 pet minuta kasnije. Kvalitetnija odbrana hrvatskog šampiona proizvela je veliki broj lakih golova, pa su tako gosti na odmor otišli sa velikih +9 – 21:12.

PPD Zagreb je drugo poluvreme otvorio serijom 14:4 što je rešilo pitanje pobednika već do 46. minuta kada je na semaforu pisalo 35:16.

Zagrepčani su ovom pobedom preuzeli drugo mesto na tabeli, a uslugu bi mogao da učini Meškov pobedom nad Vardarom u poslednjem kolu, što bi hrvatskog šampiona ostavilo iza Vesprema.

Najefikasniji kod domaćina bio je Nikola Arsenić sa devet golova, dok je Luka Šebetić bio sedam puta precizan.

U drugom meču dana, Vesprem se namučio u Prešovu savladavši domaći Tatran 26:25.

1.MVM Veszprem181620628 : 41850
2.PPD Zagreb181404570 : 45342
3.Vardar171322571 : 46141
4.Meshkov Brest171205537 : 44936
5.Tatran Prešov18918546 : 49228
6.Nexe17719467 : 48222
7.Vojvodina184311471 : 57415
8.Borac m:tel183213461 : 57711