Preokret Vardara u Našicama! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanMakedonija Preokret Vardara u Našicama!

Preokret Vardara u Našicama!

Ognjen Borjanović

Uprkos brojnim problemima, rukometaši Vardara nastavili su tamo gde su i stali u SEHA Gazprom Ligi. Tim Stevčeta Alušovskog pokazao je veliki moral u završnici duela u Našicama, nadoknadivši minus od četiri gola, koliko je iznosila prednost Nexe-a (26:22) u 45. minutu.

Na kraju, makedonski šampioni slavili su 31:30 (15:15) i tako napravili veliki korak ka plasmanu na Final4 SEHA Gazprom lige.

Ukazivali su iz redova domaćina da Vardar ne smeju da potcene i nisu, ali je na kraju pobedio kvalitetniji tim.

Istina, mučili su se tokom većeg dela meča, delovalo je da su u nokdaunu mnogo puta tokom utakmice, ali na kraju preokret i slavlje pred dolazak hrvatskog tima u Skoplje. Mnogo problema kako u odbrani tako i napadu imao je Vardar tokom prvog poluvremena, a golman Moreno Car bio je nerešiva enigma (9 odbrana) za napad prvaka Evrope. Ipak, na odmor se otišlo nerešenim rezultatom.

Izašao je domaćin organizovaniji u drugi deo meča, vodio konstantno sa dva ili tri razlike, ali opet to Vardarovo srce. Iz gotovo bezizlazne situacije stigli su na prag plasmana u Zadar na fajnal-for. Istina, grešio je Nexe mnogo u odbrani pred kraj utakmice što su iskoristili gosti.

Razigrali su se svi igrači pred kraj meča, Toledo je odigrao verovatno najboljih 15 minuta od kako je u skopskom gigantu, Dibirov kao i uvek kada je najpotrebnije na visini zadatka brojao je do 12 večeras.  Skube je postigao šest golova uz nemerljiv uticaj na igru.  Sergej Gorbok i Danil Šiškarev postigli su po četiri gola, a najnovije pojačanje Borko Ristovski ukazao se kada je bilo potrebno.

U timu Hrvoja Horvata, Živan Pešić bio je sedam puta precizan ispred Janka Kevića sa pet.

RK Nexe:Eter 2, Mileta 2, Mrđenović, Barišić – Jaman 2, Dumenčić, Car, Radovanović, Jelinić 3, Vida, Severec 3, Pešić 7, Kević 5, Tomić 3, Jaganjac 1, Vozab 2, Pribetić

RK Vardar: Stoilov 1, Kukulovski, Dimitroski, Karpalevski, Sikosek, Ristkovski, Skube 6, Kalarsah 2, Ćupić, De Toledo 2, Dibirov 12, Gorbok 4, Shishkarev 4, Gorpishin, Mishevski, Kizic