Hrabra Vojvodina poražena od Vesprema - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA Hrabra Vojvodina poražena od Vesprema

Hrabra Vojvodina poražena od Vesprema

Ognjen Borjanović

Poražena je Vojvodina u prvoj utakmici četvrtfinala SEHA Gazprom lige od Vesprema u Slanoj bari 26:31(10:15). Mogu navijači Voše da budu zadovoljni izadnjem njihovih ljubimaca. Nije bilo lako favorizovanim Mađarima u Novom Sadu, hrabro je igrala četa Borisa Rojevića, u nekim momentima i preko svojih mogućnosti, ali se ipak, porazom oprostila od svoje publike bar što se SEHA lige tiče. Cepelin na dva minuta pred kraj dovoljno pokazuje koliko su u ovom meču uživali mladi rukometaši Vojvodine koji mogu uzdignute glave da idu u Mađarsku da pokušaju da naprave čudo.

Prvi deo igre pripao je gostima, ali je u drugom poluvremenu bio je egal, nije mogao Vesprem da nadigra Vojvodinu u tih pola časa. Jurile su Lale da stignu i smanje prednost, ali nije bilo snage. Utisak je da je ovo mađarski predstavnik dobio na iskustvo. Ono što može da raduje jeste igra koju je prikazao domaćin, kao i igra Rastka Stojkovića koji će biti ozbiljno pojačanje do kraja sezone. Možda je Novosađanima falio raspoložen golman pošto su Verkić i Arsenić skupili zajedno šest odbrana koliko je sam skupio drugi golman Mađara Sekelji.

Stegnut početak Vojvodine…dugo je trebalao ekipi Borisa Rojevića da se oslobodi pritiska. Osetila se težina utakmice na terenu, a i najiskusniji Nemanja Pribak u uvodnim minutima imao nekoliko tehničkih grešaka. Rešio je tada strateg Vojvodine da u vatru baci Branka Tomića koji je razmrdao Vošu. Uspeli su da stignu na dva gola zaostatka, imali su nekoliko puta priliku da smanje potpuno zaostatak, ali je Vladimir Cupara osujetio svaki napad. Redom su promašivali Grozdanić, Sretenović, Prodavnović, te je Vesprem na odmor zasluženo otišao sa pet golova prednosti.

Početak drugog poluvremena obeležio je Jovica Nikolić. Toliko puta je ovaj momak ove sezone dokazao o kakvom se talentu radi, a večeras je ponovo to dokazao. U mementima kada je opadao ritam utakmice, vukao je 19-godišnji bek Vojvodinu i čuvao je na prihvatljivom zaostatku. Zaigrala je Vojvodina svoju prepoznatljivu odbranu, agresivno na loptu i igrača. To je dalo rezultate, hrabrom igrom izabranici Borisa Rojevića stigli su na samo dva gola zaostatka. Na gol je stao LukaArsenić. Mogao je domaćin na deset minuta do kraja na samo gol zaostatka, ali je Sekelji na golu uhvatio zicer Branka Tomića. Usledio je furiozan odgovor iskusnih igrača Vesprema koji su ponovo otišli na plus pet i tu prednost održavali do kraja susreta.

Vojvodina: Ovčina 3, Milić, Mirković, Pribak 3, Medurić, Stojković 9, Ratković 2, Prodanović, Tomić 1, Stanković, Nikolić 4, Grozdanić 3, Vučković, Sretenović 1, Verkić 1 gol/9 odbrana, Arsenić 4 odbrane.

Vesprem: Manaskov, Omar 1, Moraeš, Gajić 5, Nilson 4, Pačkovski, Marguč 1, Lauge 5, Štrlek 7, Terzić, Blagotinšek 4, Nenadić 1, Mačkovšek 1, Leka 1, Sekelji 6 odbrana, Cupara 8 odbrana.