SEHA: "Bronza" za Eurofarm Pelister na premijernom F4 pojavljivanju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: „Bronza“ za Eurofarm Pelister na premijernom F4 pojavljivanju

SEHA: „Bronza“ za Eurofarm Pelister na premijernom F4 pojavljivanju

Treće mesto ovogodišnje edicije SEHA Gazprom lige pripalo je ekipi Eurofarm Pelistera, koja je u pretposlednjoj utakmici završnog turnira u Zadru nadigrala Nexe 27:23 (12:13). U finalnom duelu, od 19.00 sastaju se Vesprem i PPD Zagreb.

Uprkos ubedljivom polufinalnom porazu od favorizovanog branioca titule, makedonski vicešampioni mogu biti vrlo zadovoljni učinkom na premijernom fajnal-for pojavljivanju, pogotovu ako se uzme u obzir da su savladali tim koji ih je priošle sezone odvojio od četvrtfinala Lige Evrope.

Počelo je tvrdo, sa malo golova i puno grešaka, iz čega je profitiralo Nexe, stekavši vođstvo od dva razlike. Međutim, kada je timu Larsa Valtera krenulo u napadu, Eurofarm Pelister se vratio u egal, a početkom nastavka i preuzeo vođstvo. Mnogo bolji je bio tim iz Makedonije u drugom poluvremenu, u 43. minutu je stekao plus četiri, i umešno održavao tu prenost. Kada je, šest minuta pre kraja, Lesjak odbranio zicer pri rezultatu 25:20, jasno je bilo da će „Zeleni“ slaviti.

Lesjak je bio na visini zadatka sa 12 odbrana, a Hosni je bio najefikasniji sa šest pogodaka. Pet je dao Radović, četiri Peševski, po tri Susi, Vasiljev, Tankoski.

Na drugoj strani, sedam odbrana ubeležio je Car, a jednu manje Radovanović. Jelinić i Moslavac su po četiri puta pogodili, jednom više od Kevića i Milete.

Photo credit: kolektiffimages