SEHA: Cupara ugušio Motor - Vesprem na Zagreb u finalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Cupara ugušio Motor – Vesprem na Zagreb u finalu!

SEHA: Cupara ugušio Motor – Vesprem na Zagreb u finalu!

Drugi finalista desete edicije SEHA Gazprom lige je branilac titule Vesprem, koji je u polufinalnoj utakmici opravdao ulogu favorita protiv vrlo nezgodnog Motora iz Zaporožja.

U prvoj utakmici fajnal-for turnira u Zadru, PPD Zagreb je slavio protiv Meškov Bresta nakon boljeg izvođenja sedmeraca.

Mađarski tim slavio je na krilima srpskog golmana Vladimira Cupare, koji je odmah po ulasku na teren sredinom prvog poluvremena počeo da pravi razliku u korist svog tima. Zahvaljujući njegovim odbranama koje su otvorile brojne kontre, Vesprem se u finišu tog dela igre odvojio na 19:13, serijom 6:0. Njegov saigrač iz reprezentacije, Petar Nenadić, bio je prva figura ekipe u napadu, uz nemilosrdnog strelca Gašpera Marguča.

Međutim, tim Motora se nije predao u drugom poluvremenu. Debitant na fajnal-for turnirima regionalnog takmičenja uspeo je da priđe na minus dva, 25:23 u 44. minutu. Ipak, tada je još jednom na scenu stupio Cupara – odbranjenim penalom i sa par zaustavljenih zicera u kratkom intervalu, uspeo je da spreči neočekivani preokret i vrati meč na kolosek koji je želeo trener Momir Ilić.

Srpski čuvar mreže dao je vetar u leđa saigračima, a da upotpuni učinak, postigao je i važan gol za 29:24, kada je pogodio praznu mrežu. Pitanje pobednika nije se više postavljalo, a prednost aktuelnog šampiona rasla je do osam golova u samom finišu.

VESPREM-MOTOR 36:29 (20:14)

VESPREM: Korales, Cupara 15 odbrana/1 gol – Manaskov 2, Jahija 3, Nenadić 7, Makeda 5, Nislon 3, Ligetvari 2, Marguč 9, Štrlek 2, Lukač, Blagotinšek, Mae 2, Ilić, Lekai, Šipoš

MOTOR: Maroz 6 odbrana, Komok 4 odbrane – Bokan 4, Vasiljev 2, Kasai, Burzak, Horiha 8, Doncov 3, Kozakevič 3, Kosano, Turčenko, Tilte, Denisov 2, Puhovski 2, Malasinskas 4, Kubatko 1

Veliko finale na programu je u nedelju od 19.00.