SEHA: Meškov Brest rutinski overio plasman na fajnar-for - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Meškov Brest rutinski overio plasman na fajnar-for

SEHA: Meškov Brest rutinski overio plasman na fajnar-for

Nakon Vesprema, drugi tim koji je obezbedio plasman na završni turnir SEHA Gazprom Lige je Meškov Brest, koji pobedu u Bitolju nad Eurofarm Pelisterom potvrdio rutinskim trijumfom i na svom terenu, 35:31 (18:14).

Da neće biti drame ni iznenađenja, postalo je jasno već sredinom prvog poluvremena, kada se domaćin serijom 6:0 odvojio na 11:5. Tim Željka Babića je uspeo da povuče ručnu, ali ne i da ozbiljnije ugrozi prednost protivnika, koja je u drugom poluvremenu iznosila i osam golova.

Utakmicu je obeležio perfektni Mikita Vailupov, koji je postigao 11 golova iz isto toliko pokušaja.

MEŠKOV BREST – EUROFARM PELISTER 35:31 (18:14)

MEŠKOV BREST: Matskevič 12 odbrana, Ušik 1 odbrana – Vranješ 6, Malus 3, Vailupov 11, Kasparek 4, Baranov 1, Skube 2, Jurinok 4, Bonefond 4, Santalov

EUROFARM PELISTER: Sekelji 4 odbrane, Kizić 4 odbrane – Obradović 5, Taboada, Građan 2, Božić Pavletić 2, Kosteski 2, Perić 2, Radović 1, Kušan 3, Mandalinić 5, Kukulovski 1, Madžovski 1, Markovski 2, Ojleski 1, Maraš 4