SEHA: Meškov Brest slavio u Bitolju, Eurofarm Pelister daleko od F4 - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Meškov Brest slavio u Bitolju, Eurofarm Pelister daleko od F4

SEHA: Meškov Brest slavio u Bitolju, Eurofarm Pelister daleko od F4

U prvoj utakmici četvrtfinala SEHA Gazprom lige, Eurofarm Pelister je poražen na svom terenu od Meškov Bresta 27:31 (9:13). Revanš meč na programu je naredne nedelje u Belorusiji.

Gosti su dominirali čitavim tokom meča, od samog početka su namestili sjajnu odbranu protiv koje momci Željka Babića nisu uspeli da pronađu rešenje. Nedostajao je i golmanski učinak, tačnije nije ga bilo do 20. minuta, pa vođstvo beloruskog prvaka od 8:5, potom 13:8, nije delovalo kao toliko loš rezultat s obzirom na stanje na terenu.

U kom pravcu se odvijala borba, dobro svedoči i podatak da su sudije pokazala čak tri crvena kartona – najpre Bonafu, potom Obradoviću, i u drugom poluvremenu i Nikoli Markoskom. Meškov Brest je takođe imao napadačke krize, ali je sve to nadomestio defanzivom. Sredinom drugog poluvremena, tim Danija Gorda je preko Skubea poveo sa ogromnih 25:17, ali su „Zeleni“ uspeli da ublaže poraz i ostvae kakvu-takvu nadu pred revanš.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Kašparek sa osam golova, Vajlupov je dodao šest, a po pet slovenci Skube i Maluš. Na drugoj strani, ponovo se istakao Josip Perić sa šest pogodaka, ali nije imao pravu podršku. Drugi na listi strelaca bio je Taboada sa tri gola.