SEHA: Motor Zaporožje na pragu fajnal-fora - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Motor Zaporožje na pragu fajnal-fora

SEHA: Motor Zaporožje na pragu fajnal-fora

Ekipa Motora iz Zaporožja na pragu je plasmana na fajnal-foru SEHA Gazprom lige, već u svom prvom učešće u regionalnom takmičenju. U prvom meču četvrtfinala, ukrajinski tim slavio je protiv Tatran Prešova 22:27 (12:10), i stekao solidnu prednost pred revanš koji je na programu dan kasnije, u nedelju od 17.30.

Zbog epidemioloških mera, obe utakmice igraju se u Zaporožju, tako da će slovački šampion imati jako težaj zadatak.

Momci Slavka Goluže odigrali su odično prvo poluvreme, i na krilima Tomasa Rečičara i golmana Kolodetija stekli plus dva, ali je nastavak protekao u dominaciji domaćina, pogotovu tokom poslednjih 15 minuta kada su preokrenuli tok meča i obezbedili dobru zalihu.

Završni turnir SEHA Gazprom Lige na programu je od 3. do 5. septembra u Zadru.

TATRAN PREŠOV-MOTOR 22:27 (12:10)

TATRAN PREŠOV: Kolodeti 8 odbrana/1 gol, leben 1 odbrana – Mihalka 2, Garsija 2, Kasatkin 1, Kravčak 1, Radčenko, Fejko, Rečičar 5, Linares 5, Pašeko, Santos 3

MOTOR: Maroz 10 odbrana, Komok – Bokan 1, Vasiljev 3, Kasai 1, Burzak 3, Horiha 3, Doncov 3, Kozakevič 4, Kosano. Turčenko 1, Tilte 1, Denisov, Puhovski 4, Malasinskas, Kubatko 3