SEHA: Nexe slavilo u Novom Sadu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Nexe slavilo u Novom Sadu

SEHA: Nexe slavilo u Novom Sadu

Lakše nego u prvom kolu na svom terenu, ekipa Nexe-a savladala je Vojvodinu u Novom Sadu 21:26 (11:11), u okviru četvrte runde SEHA Gazprom lige.

Hrvatski viceprvak i učesnik osmine finala EHF Lige Evrope je, drugim slavljem nad srpskim šampionom, došao do plovičnog učinka u regionalnom takmičenju i popravio utisak nakon poraza od Motora na svom terenu.

S druge strane, ekipa Borisa Rojevića je i dalje bez poena. Nakon tri tesna poraza u gostima, u prvom meču na svom terenu Vojvodina je popustila u poslednjih 15 minuta meča kada je dozvolila rivalu da se odvoji na 17:22, kada je pitanje pobednika praktično bilo rešeno.

I do tada, ekipa Nexea je bila ta koja je vodila, a Vojvodina sustizala zaostatak. Domaćin je tokom prvog poluvremena uspeo da nadoknadi minus tri, i tokom 15 minuta nastavka da diše za vratom rivalu, ali su „Gromovi“ ipak ostarili cilj u „srpskoj Atini“ bez naročite drame.

VOJVODINA-NEXE 21:26 (11:11)

VOJVODINA: Arsenić 5 odbrana, Nicić – Andrić, Milić 2, Vukovljak 2, Mirković, Milenković 1, Miljković, Podunavac 1, Rađenović 4, Ratković, Tomić 5, Stanković 2, Šotić 3, Babić 1

NEXE: Radovanović 8 odbrana, Car – Eter, Mileta 1, Mrđenović, Barišić-Jaman 2, Jelinić 5, Vida 1, Manci Mičević 4, Blažević, Severec 1, Pešić, Kević 7, Tomić, Markušić 2, Pribetić 3