SEHA: Prvenac Vojvodine, Motor pao u Novom Sadu! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSEHA SEHA: Prvenac Vojvodine, Motor pao u Novom Sadu!

SEHA: Prvenac Vojvodine, Motor pao u Novom Sadu!

Nakon nekoliko odličnih partija i nesrećnih poraza, ekipa Vojvodine je konačno upisala prvi ovosezonski trijumf u SEHA Gazprom ligi. Pred praznim gledalištem u Novom Sadu, izabranici Borisa Rojevića bili su bolji od ukrajinskog Motora, 30:27 (18:15).

Učesnik osmine finala Lige šampiona ozbiljan je skalp srpskog prvaka, pošto gostujući tim nije štedeo snage na Slanoj bari. Nikolić, Tomić i Šotić su na samom početku nagovestili takav uspeh, kreiravši ranu prednost od 3:0, isti akteri su nešto kasnije povisili na plus četiri, a Strahinja Stanković na maksimalnih 15:10.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se slomi otpor odličnog rivala, koji je već u 10. minut nastavka izjednačio na 19:19. Usledila je igra gol za gol do rezultata 24:24 u 52. minutu – tada su golovi Nikolića, Stankovića i Kurteša prelomili utakmicu. U 57. minutu bilo je 28:25, a igrom gol za gol Vojvodina je osigurala pobedu, i to bez glavnog organizatora igre, Nemanje Pribaka. Fenomenalnu utakmicu odigrali su Branko Tomić i Jovica Nikolić.

VOJVODINA-MOTOR 30:27 (18:15)

VOJVODINA: Arsenić 11 odbrana, Andrić – Babić 1, Šotić 5, Nikolić 9, Stanković 2, Tomić 7, Ratković 2, MIlenković 1, Kurteš 3, Milić, Rađenović, Podunavac, Miljković, Mirković, Kovačević

MOTOR: Maroz 4  odbrane 1 gol, Komok 6 odbrana – Tjutjunik 2, Bokan 1, Minocki 1, Gurkovski 1, Horiha 1, Kozakevič 3, Kasai, Kosano, Turčenko, Denisov 2, Pukovski 6, Malasinskas 6, Babičev, Kubatko 3