SEHA: Želja odneo bodove iz Skoplja - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SEHA: Želja odneo bodove iz Skoplja

SEHA: Želja odneo bodove iz Skoplja

Niški Železničar upisao je i drugu pobedu u nizu u SEHA Gazprom ligi. Posle slavlja nad Izviđačem, tim Veselina Vujovića potvrdio je uzlaznu putanju trijumfom u Skoplju protiv Metalurga 30:29 (16:13).

Izašao je motivisano srpski vicešampion protiv mladog makedonskog tima i to je donelo rezultat. On bi možda bio i ubedljiviji da rumunske sudije nisu napravile kardinalnu grešku isključenjem najboljeg igrača Železničara, Predraga Vejina, u 28. minutu (posle faula nad Tankoskim), do kada je desni bek srpskog tima postigao već osam golova.

Nisu se predali igrači Danila Brestovca. U drugom poluvremenu jurili su prednost Nišlija, da bi u poslednjih par sekundi imali pokušaj sa nekih 15 metara za izjednačenje, koji je izblokiran…

Dvorana „Boris Trajkovski“. Gledalaca: 300. Sudije: Bogdan Stark i Stefan Romer (Rumunija). Sedmerci: Metalurg 9(9), Železničar 4(4). Isključenja: Metalurg 6, Železničar 8 minuta. Crveni karton: Predrag Vejin (Železničar) u 30. minutu.

METALURG: Tomovski (11 odbrana), Danilovski, Jagurinovski, Jaganjac 4, Lazarevski, Dimitroski 2, Tokić 4, Tankoski 4, Serafimov 9(9), Mladenovski, Velkovski 2, Milićević 1, Dodić, Mađovski, Stojanović 2, Arsenovski 1.

ŽELEZNIČAR: Mihaljević (5 odbrana), Lazić, Stošić (4 odbrane), Milovanović 1, Potkonjak, Srtetenović 4, Mađar, Vejin 8, Milosavljević, Živković 4, Spasić 6(4), Marković 2, Jevtić 2, Damjanović 1, Kljajić 2, Pavlović.