Silni Crnogorci očitali lekciju Šveđanima u Nikšiću - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Silni Crnogorci očitali lekciju Šveđanima u Nikšiću

Silni Crnogorci očitali lekciju Šveđanima u Nikšiću

Reprezentacija Crne Gore pružila je sjajnu partiju u pobedi nad Švedskom 28:24 (16:7) i tako došla nadomak plasmana na Evropsko prvenstvo u Hrvatskoj. Izabranici Dragana Đukića vodili su sa devet golova na poluvremenu i u potpunosti nadigrali momke iz selekcije „tri krune“ pred 4.000 gledalaca u Nikšiću.

Rusija je slavila u Slovačkoj 25:24 pred 7.000 navijača i tako zakazala finalni obračun kod kuće sa Crnogorcima za drugo mesto koje vodi na EP.

Crna Gora – Švedska 28:24 (16:7)

Nikšić – Dvorana Sportskog centra. Gledalaca: 4.000. Sudije: Horaček i Novotni (Češka). Sedmerci: Švedska 3 (1). Isključenja: Crna Gora 8, Švedska 4 minuta.

Crna Gora: MIJATOVIĆ (devet odbrana i sedmerac), Mijušković, Perišić, Čavor 4, Pejović, Anđelić, Marković, VUJOVIĆ 3, Radojević, Čampar, ŠEVALJEVIĆ 4, Božović, LASICA 1, GRBOVIĆ 3, LIPOVINA 3.

Švedska: AGEFORS (13 odbrana), Tulin (jedna odbrana), Olson, Jepson, Darj, TOLBRING 3, EKBERG 3, Peterson 3, Frend, LAGERGREN 5, GOTFRIDSON 1, Arneson 3, Zahrison 1, NILSEN 4, NILSON 1, Dalin.