SILNI ŠAMPIONI: Francuska ubedljiva protiv Hrvatske - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SILNI ŠAMPIONI: Francuska ubedljiva protiv Hrvatske

SILNI ŠAMPIONI: Francuska ubedljiva protiv Hrvatske

PIŠE: Stefan Branežac

Reprezentacija Hrvatske porazom je započela takmičenje u glavnoj rundi Evropskog šampionata za juniore u Celju, pa je tako šanse za plasman u polufinale svela na domen teorije. Bolji od izabranika Vladimira Vujovića bili su juniori Francuske, koji su ubedljivo slavili sa 28:37 (14:18).

HRVATSKA – FRANCUSKA 28:37 ( 14:18 )

Dvorana Zlatorog

HRVATSKA: Špruk 1, Vozila, Papić, Martinović 8, Strbad 2, Lučin, Bahtijarević 6, Repušić 2, Šarac, Grahovac 1, Jaganjac 7, Panjan, Vekić 1, Miličević, Vistorop, Eres

FRANCUSKA: Soullier, Bos 3, Tribillon 6, Gaudin 6, Poyet 3, Dupont Marion 4, Villeminot 7, Nahi, Kempf 1, Lippens, Gibelin 2, Damiani, Kieffer, Dourte, Brouzet, Prandi 5

Nametnuli su Francuzi od starta meča ritam koji njima odgovara, a na ruku su im išla isključenja Lučina i Grahovca, što su iskoristili na pravi način i već u uvodnih deset minuta stekli prednost od tri gola razlike. Halil Jaganjac bio je najistaknutiji pojedinac u taboru Hrvatske tokom prvog poluvremena, ali nedovoljno da se uhvati potpuni rezultatski priključak sa Francuskom, čija je prednost varirala od dva do pet golova razlike. Selektor Francuske Johan Delattre nije mogao da računa u nastavku meča na Aymerica Lippensa, koji je dobio direktan crveni karton u 20. minutu utakmice. Imali su nominalni domaćini na ovom susretu priliku da na poluvreme odu sa minimalnim zaostatkom, ali su ih koštali promašaji u poslednja dva minuta, što Francuzi koriste i na odmor odlaze sa četiri gola prednosti, 14:18.

Veliki hendikep za selekciju Hrvatske svakako je bio izostanak Josipa Šarca, ponajboljeg igrača u dosadašnjem toku takmičenja. Drugo poluvreme proteklo je u potpunoj dominaciji selekcije Francuske, razigrao se Gaudin, a serija 6:0 koju su Francuzi napravili sredinom drugog poluvremena otklonila je sve dileme oko pobednika ovog meča. Nisu uspeli Hrvati da se oporave, a Ivan Martinović je pogotkom sa sedam metara u poslednjoj sekundi postavio konačni rezultat 27:38. Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Kyllian Vileminot sa sedam pogodaka, dok se sa druge strane Ivan Martinović osam puta upisao u listu strelaca.

Još pre ovog meča bilo je jasno da će poražena ekipa šanse za prolazak u polufinale svesti u domen teorije. Hrvatska sledeći meč igra u sredu od 15 časova, a protivnik će joj biti selekcija Portugalije, dok će Francuska dva sata ranije snage odmeriti sa reprezentacijom Španije.