Sjajna Budućnost bolja od Larvika u Norveškoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Sjajna Budućnost bolja od Larvika u Norveškoj!

Sjajna Budućnost bolja od Larvika u Norveškoj!

Rukometašice Budućnosti su pobedom u Norveškoj protiv Larvika 17:22 (8:9) gotovo osigurale plasman na final-four u Budimpešti. Kada se uzme u obzir da je sada jedini ozbiljan konkurent Krim u veoma velikim kadrovskim i finansijskim problemima, stiče se utisak da će u presotala dva kola Budućnost samo overiti vizu za Mađarsku.

Kao što se i očekivalo meč nije obeležio veliki broj golova, postignut je samo jedan gol više nego pre dve nedelje kad su igrale nerešeno 19-19.  Prvo poluvreme je proteklo u izjednačenoj igri uz blagu prednost Crnogorki,  kada je u 21. minutu Budučnost povela preko Dalbi 5-8 poslečega je usledio time-out koji je zatražio Ole-Gustav Gjekstad. Do kraja poluvremena Larvik je uspeo da smanji na minus jedan preko Gro Hamereng-Edin za 8-9.

Drugo poluvreme je takodje otpočelo sa jakim odbranama i rezultatski tesno, igralo se gol za gol sve do 48. minuta  kada je usledila desetominutna serija Budućnosti od 5-0 do 59. minuta 16-22. Do kraja meča domaće su preko najefikasnije igračice meča Nore Mork uspele samo da smanje na konačnih 17-22.

Kod domaćih istakla se gore pomenuta Nora Mork sa 7 psotignutih golova uz vrlodobru na goluLeganger koja se sakupila 11 odbrana. U pobedničkom timu kao po nekoj tradiciji najbolja je bila neverovatna Klara Voltering sakupivši 20 odbrana uz najefikasniju u redovima Budućnosti Draganu Cvijić koja postigla 6 golova.

Larvik – „Arena Larvik“. Gledalaca: 3.150. Sudije: Erdogan i Ozdeniz (Turska). Sedmerci: Larvik 4 (3), Budućnost 3 (2). Isključenja: Larvik 8, Budućnost 12 minuta.

Larvik: Hasanić, Rantala, Leganger (10 odbrana i sedmerac), A. Hamerseng-Edin, Ž. Kristijansen 3, T. Kristijansen, Brejvang 1, Mork 7 (2), G. Hamerseng-Edin 3, Rigehult-Koren 1 (1), Johansen, Brejstol, Suland, Stange 2, Loke, Lund.

Budućnost: Voltering 20 odbrana, Vukčević, Žderić, Petrović 3, Neagu 3, Nikitina, Božović, Gjorgijevska, Dalbi 4, Ježić, Cvijić 6, Mehmedović 2, Pavićević, Bizdra 1, Knežević 3, Lazović.

U drugom meču ove grupe Đer je pobedio na gostovanju u Ljubljani 22-24.

Naredni meč Budućnost igra sledećeg vikenda (9. Mart) kada dočekuje aktuelnog šampiona Đer, dok Krim gostuje Larviku (8. mart).