SKIF Krasnodar "izbacio" Zvezdu iz Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SKIF Krasnodar "izbacio" Zvezdu iz Evrope

SKIF Krasnodar "izbacio" Zvezdu iz Evrope

Rukometaši Crvene zvezde, nisu uspeli da se plasiraju u četvrto kolo Kupa EHF. Za gol u ukupnom zbiru, bio je bolji ruski SKIF Krasnodar. Srpski vicešampion, slavio je u revanš meču u "Šumicama" 35:28 (17:12), ali s obzirom na poraz od 30:38 u prvom susretu, trenutno šestoplasirana ekipe ruskog šampionata, dočekaće proleće u Evropi. Kod crveno-belih, večeras su bili najbolji Pešić i Stojanović sa po sedam golova, uz odličnog Ljubišića na golu (16 odbrana), ali je utisak, da je glavni krivac za eliminaciju iz Evrope, loša igra u odbrani, koja je funkcionisala samo u prvih desetak minuta. Kod Rusa, junak prvog susreta sa 13 golova, Drijapočko, i u revanšu je bio najefikasniji sa sedam golova. Pratili su ga Mijakov i Frolov sa po pet golova.

Početak, kao iz bajke, imali su rukometaši Crvene zvezde. U osmom minutu, veliki minus je već bio dostignut, a na semaforu je stajalo – 8:0! Pre toga, kod 5:0, trener gostiju je zatražio tajm-aut, bez većeg uspeha, a na to sve se nadovezao i direktan crveni karton Ermakova, posle starta na Zelenoviću. Rusi postižu prvi gol za 8:1, a Zvezda nastavlja seriju dobrih odbrana i brze realizacije, sve do fantastičnih – 10:1 u 11. minutu. I tada je sve stalo. SKIF prelazi sa 3:2:1 na 6:0 odbranu, pravi seriju od 7:1 za 11:8 i potpuno se vraća u meč. Od tada, pa do samog kraja, Zvezda više nije imala potrebnih +8.

Uspevali su crveno-beli, u skladu sa solo serijama svojih raspoloženih bekova, Đurića i Stojanovića da dođu nadomak magične granice. Tako je u jednom trenutku bilo i 17:10, a par minijatura napadača bundesligaških kvaliteta, Vladice Stonanovića, vodile su Zvezdu na 24:17 (42.), pa 30:23 (53.). No, kada je trebalo prelomiti utakmicu, usledili su laki golovi Rusa iz poluizgrađenih situacija, a pritisak sa tribina nije ni postojao, budući da ni ovaj meč, nije izazvao veću pažnju sportske javnosti, ništa veću, nego kada se radio u utakmicama Super lige (300 gledalaca). To su sve razlozi, zbog kojih je Crvena zvezda završila evropsku sezonu, reklo bi se, pre vremena, ali bi njih ponajviše trebalo tražiti u neshvatljivom padu u drugom poluvremenu prve utakmice (21:10 – 38:30).

Crvena zvezda – SKIF Krasnodar 35:28 (17:12)
SC "Šumice" – Gledalaca – 300
Crvena zvezda: Ljubišić 16 odbrana, Stojanović 7/11, Leković 4/5, Trivundža 4 (1)/8, Pešić 7/8, Živković 6(1)/8, Pušica 0/1, Zelenović 2/7, Pantelić 0/2, Ristić, Đurić 5/7.
SKIF Krasnodar: Drijapačko 7(3), Ivanov 1, Vi.Mijakov 4, A.Ivanov 4/4, Frolov 5, Va. Mijakov 5, Stepanov 2.
Kretanje rezultata:  5:0 (6.), 8:0 (8.) 10:1 (11.) 10:4 (14.) 11:8 (19.) 17:10 (29.) 18:15 (34.) 22:15 (38.) 25:20 (46.) 28:21 (49.) 30:23 (53.) 32:26 (57.)