Slovenci do bodova u Prištini - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenci do bodova u Prištini

Slovenci do bodova u Prištini

Trebalo je izabranicima selektora reprezentacije Slovenije, Uroša Zormana, vremena da se priviknu na domaći teren u Prištini 29:24 (14:12), ali to im se nije osvetilo kada su u pitanju bodovi u kvalifikacijama za EHF EURO 2024.

Do druge pobede, posle one nad BiH u Mariboru, Slovenija je došla tako što je u prvom poluvremenu bila u rezultatskom minusu u odnosu na Kosovare, a do prvog vođstva stigla na 13:12 pogotkom Domena Makuca.

Drugo poluvreme bilo je pod kontrolom, sve do rekordnih +8 – 28:21 nakon čega su domaći igrači samo mogli da ublaže poraz.

Najbolji strelac kod Kosovara bio je Egzon Gjuka sa šest golova, koliko je postigao i Blaž Janc sa druge strane. Pet je dodao Aleks Vlah, dok su Domen Makuc, Rok Ovniček i Tilen Kodrin postigli po tri.