Slovenija: Slovenj Gradec namučio Celje, Trimo Trebnje i Gorenje drže korak - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan Slovenija: Slovenj Gradec namučio Celje, Trimo Trebnje i Gorenje drže korak

Slovenija: Slovenj Gradec namučio Celje, Trimo Trebnje i Gorenje drže korak

U polsednjem meču 15. kola slovenačke NLB lige, Celje je teškom mukom opravdao ulogu favorita na svom terenu protiv Slovenj Gradeca, 30:25 (14:14). Branilac titule je i dalje na makismalnom učinku u domaćem šampionatu sa 14 pobeda iz isto toliko utakmica.

Bilo je mnogo teže za Celjane nego što konačan rezultat govori. Na krilima velike pobede u Nantu, domaći su sjajno započeli i poveli sa 7:2, ali se momci Sebastjana Soviča nisu tako lako predali. Do 20. minuta uspeli su da izjednače na 11:11, a početkom nastavka da i u dva navrata steknu prednost od dva gola razlike (16:14, 18:16).

Ipak, tim Tomaža Ocvirka je uspeo da konsoliduje svoje redove i brzo postavi stvari na željeno mesto. U 52. minutu, Celje je povelo sa 25:21, čime je definitivno slomilo otpor neugodnog rivala.

Kristijan Horžen i Josip Šarac bili su najefikasniji u pobedničkim redovima sa po šest golova, dva više od Davida Razgora. Na drugoj strani, po pet puta pogađali su Žan Šol i Vid Levc, a po četiri srpski internacionalci Nemanja Živković i Vuk Milenković.

Celjani već u utorak od 18.45 na istom mestu dočekuju PPD Zagreb u okviru EHF Lige šampiona. Istog dana, Trimo Trebnje će u okviru Lige Evrope ugostiti Rajn Nekar Leven.