Celje dominantno protiv Gorenja u derbiju Slovenije! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSlovenija Celje dominantno protiv Gorenja u derbiju Slovenije!

Celje dominantno protiv Gorenja u derbiju Slovenije!

U velikom derbiju 3. kola slovenačkog šampionata, branilac titule RK Celje PL savladao je u gostima najvećeg rivala Gorenje 28:33 (13:16), osvetio se za poraz u Superkupu i ostvario prvu veliku pobedu u pohodu ka odbrani trona.

Bio je 127. duel večitih rivala, u kojem je Celje nadigralo Gorenje uprkos crvenim kartonima Mlakara i Suholežnika već u prvom poluvremenu. Gosti su održavali plus tri do sredine drugog poluvremena, kada su uraganskom serijom pobedli na ogromnih plus devet u 49. minutu.

Time je stavljena tačka na fenomenalnu nedelju Celjana, u kojoj je pre Gorenja poražen i Kil. Branilac titule ima maksimalan učinak nakon tri runde, kao i Trimo Trebnje. Momci Alema Toskića će u četvrtak gostovati prvaku Evrope Barseloni.

RK Gorenje Velenje – RK Celje Pivovarna Laško 28:33 (13:16)

RK Gorenje Velenje: Skok(4 odbrane) , Verboten, Taletović (2 odbrane), Tajnik (4), Pajt (2), Drobež, Kovačič, Mlivić M., Sokolič (5), Verdinek (8), Šiško (2), Grmšek (2), Jovičić (2) ), Mlivić T., Predović (3), Hriberšek

RK Celje Pivovarna Laško: Bojić 6/1 odbrana, Gaberšek 5 odbrana.; Strmljan 2, Knez, Mazej 6, Cokan 4/3, Marguč 1, Antonijević, Ivanković 4, Janc, Muhović 1, Žabić 4, Mlakar 1, Vlah 6, Martinović 3, Suholežnik 1.