Celje savladalo neugodni Koper, Gorenje remiziralo u Slovenj Gradecu - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSlovenija Celje savladalo neugodni Koper, Gorenje remiziralo u Slovenj Gradecu

Celje savladalo neugodni Koper, Gorenje remiziralo u Slovenj Gradecu

Branilac titule zadržao je maksimalan učinak u slovenačkom šampionatu i nakon četvrtog kola, pa i dalje deli prvo mesto sa ekipom Trimo Trebnja, koja takođe ima sve trijumfe. Gorenje već u ranoj fazi gubi korak sa konkuretntima, pošto je, nakon prošlonedeljnog poraza u najvećem derbiju, remiziralo na gostovanju Slovenj Gradecu.

Celje nije imalo nimalo lak zadatak protiv Kopra na svom terenu, 34:30 (15:16). Tim Alema Toskića se do sredine drugog poluvremena nalazio u zaostatku, ali je onda dodao gas i serijom 5:0 preokrenuo na 23:19 u svoju korist, nakon čega gostima nije bilo povratka, pa su ostali na samo jednom poenu u dosadašnjem toku prvenstva.

Marguč je bio najefikasniji u pobedničkim redovima sa osam golova (četiri iz sedmerca), dva više od Mazeja. Na drugoj strani je blistao Tine Poklar sa 11 golova, od čega osam u prvom poluvremenu.

Celjane već u sredu očekuje meč 4. kola Lige šampiona protiv Nanta u Zlatorogu.

Trimo Trebnje je deklasirali Ivančnu Goricu u gostima, 18:33 (10:19), uz šest golova Glavaša, odnosno po četiri Ivanovića, Krešića i Ćorsovića. Gorenje nije uspelo da slavi na teškom gostovanju Slovenj Gradecu, 28:28 (12:13), ispustivši dva gola prednosti u samoj završnici. Domen Tajnik je ipak mogao da donese pobedu gostima, ali je golman Gašper Dobaj zaustavio njegov pokušaj.