Novi kiks šampiona: Jeruzalem Ormož otkinuo bod Gorenju - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSlovenija Novi kiks šampiona: Jeruzalem Ormož otkinuo bod Gorenju

Novi kiks šampiona: Jeruzalem Ormož otkinuo bod Gorenju

Ekipa Gorenja napravila je još jedan korak unazad u borbi za odbranu titule šampiona Slovenije. „Ose“ su na gostovanju Jeruzalem Ormožu osvojile samo bod – 28:28 (16:15).

Podsetimo, ekipa Zorana Jovičića je startovala prvenstvo sa dva poraza, ali je potom vezala pet trijumfa, do remija u Ormožu. Jedini slovenački predstavnik u grupnoj fazu nekog evro takmičenja ove sezone, sada se nalazi na petom mestu sa 11 bodova, pet manje od prvoplasiranog Celja.

S druge strane, za tim Saše Prapotnika koji je imao vrlo težak raspored na startu prvenstva, i kojeg očekuju izazovi u EHF Kupu, ovo je peti bod, koji je za sada dovoljan tek za deseto mesto.

Gosti su bili bliži drugom kolu u Ormožu – dva i po minuta pre kraja, Matic Verdinek je pogodio za 26:28, ali je domaćin preko Davida Bogadija, i Tilena Kosija u poslednjem minutu, ipak stigao do remija.  Ibrahim Haseljić je propustio poslednju priliku za Gorenje, pošto je njegov pokušaj odbranio Alen Skledar.

Kosi je bio najefikasniji kod Jeruzalem Ormoža sa sedam golova, dva više od Čudiča. Na drugoj strani, Verdinek je postigao osam, a Tajnik četiri pogotka.