Zakuvalo se u Sloveniji: Trebnje nanelo prvi poraz Celju! - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSlovenija Zakuvalo se u Sloveniji: Trebnje nanelo prvi poraz Celju!

Zakuvalo se u Sloveniji: Trebnje nanelo prvi poraz Celju!

U velikom derbiju 23. kola slovenačkog šampionata, Trimo Trebnje je na svom terenu nanelo prvi poraz Celju ove sezone! Izabranici Uroša Zormana slavili su 30:29 (15:14), i tako oživeli šampionsku trku. Gosti su imali prvu meč loptu – da su pobedili, već bi slavili povratak titule, a ovako, meč narednog kola protiv Gorenja biće nova velika prepreka za tim Alema Toskića. Celjani sada imaju šest bodova više od drugoplasiranih Trebnjanaca, ali i dva meča više.

Meč je bio neizvestan tokom svih 60 minuta. U prvom poluvremenu je Trimo održavalo plus dva, ali nije uspelo da se ozbiljnije odlepi. Gosti su bolje ušli u nastavak, uspeli da preokrenu, ali su i oni propuštali šanse. Golman Čudić se ukazao u odlučujućim momentima, ali je fatkor preokreta bio pivotmen Milan Lazarevski (6) golova, i bekovi Trebnjanaca koji su sa njim sjajno sarađivali.

Odlučujući gol postignut je sedamdesetak sekundi pre kraja. Celjani su se sjajno branili sa igračem manje, ali je lopta posle odbrana Bojića tri puta završila ili u autu ili u rukama domaćina. Četvrtu šansu u posedu koji je trajao duže od dva minuta, Lazarevski je iskoristio i pogodio za odlučujućih 30:28. Celjani nisu imali vremena za dva napada do kraja…

RK Trimo Trebnje – RK Celje Pivovarna Laško  30:29 (15:14)
RK Trimo Trebnje:  Čudić 5 odbrana, Ristanović 3 odbrane; Jovičić 3, Višček, Horvat 2, Didović, Radojković 4, Kotar 1, Lazarevski 6, Potočnik 3, Udović, Miklavec, Glavaš 6 (5), Florjančić, Ćorsović 5
RK Celje Pivovarna Laško:  Bojić 11 odbrana, Gaberšek; Strmljan 1, Terzić 3, Mazej 1, Dragašević, Razgor 4 (4), Cokan 4 (2), Poteko 2, Ivanković 3, Čepić 2, Kodrin 1, Žabić, Mlakar 2, Vlah 5, Suholežnik 1

Celjanima do kraja takmičenja preostaju tri meča. Ukoliko budu maksimalni, ponovo će postati šampioni. Najpre dočekuju Gorenje, pa gostuju Dobovi, a na kraju dočekuju Ivančnu Goricu.