SP juniori: Sloveniji pripala drama u balkanskom dvoboju sa Srbijom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP juniori: Sloveniji pripala drama u balkanskom dvoboju sa Srbijom

SP juniori: Sloveniji pripala drama u balkanskom dvoboju sa Srbijom

Stefan Branežac

Drama, prava reč koja opisuje balkanski duel odigran u grupi A. Uzbudljiv susret pripao je evropskim šampionima, Slovenija je uspela da slomi otpor Srbije u završnici utakmice, rezultatom 30:28 (16:15), pa je nakon četiri odigrana meča zadržala maksimalan učinak na Svetskom prvenstvu, dok su „orlići“ do sada  zabeležili dve pobede i isto toliko poraza.

Srbija – Slovenija 28:30 (15:16)

Hala: As Travesas, Vigo

Sudije: Kursad Erdogan – Ibrahim Ozdeniz (Turska)

Srbija: Mićić 1, Tomić 1, Milenković 2, Vignjević 5, Trkulja, Todorović 3, Trnavac, Ivanović 4, Nikolić 2, Milosavljević 3, Pisarić, Milić M., Milić S. 5, Maksić, Mijatović 2, Jandrić 13 odbrana

Slovenija: Ferjan 1 odbrana, Žabić 1, Horžen 1, Horvat 1, Kavčič 2, Rozman 4, Ocvirk 11, Pirnat, Pip 1, Marko Kotar 3, Mazej, Dobaj 9 odbrana, Miha Kotar, Gartner, Košec, Novak 6

Semafor: 3:3 (5.), 6:6 (10.), 7:9 (14.), 9:9 (16.), 11:10 (21.), 13:14 (27.), 15:16 (30.), 17:16 (32.), 20:18 (36.), 23:20 (43.), 23:23 (47.), 25:23 (49.), 25:25 (52.), 27:30 (58.), 28:30 (60.)

Igrali su se sa nervima svojih navijača mladi Srbi i Slovenci, velika borba trajala je do finiša susreta, kada su izabranici Saše Prapotnika uspeli da slome otpor rivala. Neizvestan duel balkanskih selekcija obeležila je raznovrsna igra oba tima u napadu, zapažene role imali su golmani Jandrić i Dobaj, a epitet najboljeg pojedinca meča poneo je Gregor Ocvirk sa 11 golova.

Rezultatska klackalica bila je na snazi tokom prvog poluvremena, timovi su se smenjivali u vođstvu, a do prve „osetnije“ prednosti došli su Slovenci u 14. minutu, kada je za 9:7 pogodio Miha Kavčič. Usledio je kraći prekid zbog tehničkih problema u hali, nakon kojeg je Srbija ubrzo uhvatila rezultatski priključak, zahvaljujući golovima Tomića i Mijatovića.

Sjajan na golu srpskog tima bio je kapiten, Todor Jandrić, koji je tokom prvog perioda igre zabeležio devet odbrana. Sa druge strane, raspucan je bio najbolji strelac Slovenije, Gregor Ocvirk, za 30 minuta šest puta je pogodio mrežu rivala. Imala je Srbija napad za vođstvo na poluvremenu, nakon greške Srđana Milića, Tim Rozman sigurno je realizovao kontru, pa se na predah otišlo sa prednošću izabranika Saše Prapotnika, 16:15.

Ista slika na terenu viđena je i u nastavku susreta. Uspeli su „orlići“ na startu drugog dela igre da dođu do +2, pogađao je Todorović sa crte i krila, a do prve prednosti od tri gola došao je tim koji predvodi Boris Rojević u 43. minutu, precizan je bio Marko Vignjević, za 23:20. Usledio je munjevit odgovor evropskih šampiona, ubrzo je na semaforu ponovo stajao rezultatski egal.

Razbranio se Gašper Dobaj, ponestalo je „orlićima“ ideje u napadu, nedotajalo je i malo sreće u ključnim momentima, pa je Slovenija u poslednjih pet minuta susreta slomila otpor rivala. Prednost od tri gola razlike uspešno je čuvao tim Saše Prapotnika, a konačan rezultat susreta 28:30, postavio je Nikola Ivanović, pogotkom sa sedam metara.

Poslednji meč u grupnoj fazi, Srbija će odigrati u ponedeljak protiv Tunisa, početak susreta zakazan je za 18:30č. Evropske šampione, Slovence, očekuje dvoboj sa domaćinom takmičenja, selekcijom Španije, istog dana, od 21 čas.