SP kadeta: Makedonci ostali bez bodova, Argentina slavila u trileru - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Makedonci ostali bez bodova, Argentina slavila u trileru

SP kadeta: Makedonci ostali bez bodova, Argentina slavila u trileru

Stefan Branežac
3 komentari

Dva lica prikazala je selekcija Makedonije na startu Svetskog prvenstva u Skoplju, nedovoljno da se dođe do bodova u meču sa Argentinom. Slavila je južnoamerička reprezentacija rezultatom 23:20 (13:9), a Makedonci će priliku za prve bodove imati u četvrtak (20:30č), kada će snage odmeriti sa Nigerijom.

Makedonija – Argentina 20:23 (13:9)

Hala: „Boris Trajkovski“, Skoplje

Sudije: Adam Biro – Oliver Kiš (Mađarska)

Makedonija: Kizić 9 odbrana, Kondev 1, Đigeroski 1, Meloski, Kjosevski 1, Božinovski 1, Mitić, Karapalevski 1, Kakovski, Simonoski 2, Serafimov 4, Kosteski 6, Mladenović 3, Nikov, Gjorgiev, Petkovski

Argentina: Aravena 4, Barselo S. 8, Paez, Forti 2, Baumgartner, Elst 2, Filol, Pauloni, Iglesias, Jung 1, Santos 1, Vaskez 1 odbrana, Viljareal 14 odbrana, Uzner 1, Barselo H. 1, Vitaljer 2

Semafor: 1:2 (5.), 6:3 (10.), 6:6 (13.), 9:6 (22.), 11:7 (27.), 13:9 (30.), 15:10 (35.), 16:16 (48.), 17:18 (51.), 19:18 (54.), 19:20 (57.),

Dobra igra u prvom poluvremenu, raspucani Kosteski i raspoloženi Kizić na golu, nagovestili su da bi Makedonci mogli do pobede na startu Svetskog šampionata pred domaćom publikom. Međutim, totalni pad u poslednjih 15 minuta susreta rezultirao je porazom, bez rešenja su bili izabranici Danila Brestovca za Santijaga Barsela, pa je Argentina došla do važne pobede nad domaćinom takmičenja.

Nakon početnog opipavanja snaga, Makedonija je prvi put došla do osetnije prednosti (6:3) na ulasku u 10. minut susreta, neumoljivi iz kontra-napada bili su krilni igrači, Kosteski i Kondev. Usledio je brz odgovor Argentine, pa je svega par minuta kasnije na semaforu viđen rezultatski egal. Međutim, nije se dugo čekalo na odgovor izabranika Danila Brestovca.

Probudio se čuvar mreže domaćina, Marko Kizić, a nakon pogotka Božinovskog, Makedonija je ponovo imala +3, 9:6. Do odlaska na odmor, Makedonci su uspešno čuvali stečenu prednost, tačku na prvi deo igre stavio je Martin Karapalevski na isteku 30. minuta, za 13:9 u korist svoje ekipe.

Delovali su Makedonci sigurno u nastavku susreta, Kizić je sakupljao odbrane, a prednost domaćina iznosila je pet golova razlike. Sredinom drugog dela igre usledio je pad u igri makedonskih kadeta, Argentina je prišla rivalu na -2, pa je Danilo Brestovac bio primoran da uzme tajm-aut. Serijom sedmeraca, južnoamerička reprezentacija ubrzo dolazi do rezultatskog egala, 16:16.

U završnici susreta, viđena je prava drama. Argentina je imala gol prednosti, a ključni momenat ispostaviće se dogodio se u 58. minutu, kada je Serafimov najpre promašio sedmerac, došao do lopte, ali mu je golman Viljareal ponovo zaustavio udarac. Hoakin Aravena je sa dva pogotka stavio tačku na ovaj susret, za konačnih 23:20 u korist Argentine.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Nenad Kosteski sa šest pogodaka, četiri je dodao Martin Serafimov. Na drugoj strani, nezaustavljiv je bio Santijago Barselo, strelac osam golova, Aravena je precizan bio četiri puta. Treba istaći i zapaženu rolu golmana Argentine, Viljareala, koji je zabeležio 14 odbrana.

Sledeći meč Makedonci će odigrati u četvrtak od 20:30 časova, kada će za rivala imati selekciju Nigerije.