SP kadeta: "Orlići" "sredili" Katarce za Španiju u četvrtfinalu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: „Orlići“ „sredili“ Katarce za Španiju u četvrtfinalu!

SP kadeta: „Orlići“ „sredili“ Katarce za Španiju u četvrtfinalu!

Kadetska reprezentacija Srbije izborila je plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva u Mađarskoj pobedom nad Katarom 27:24 (10:10). Ravnopravna borba u prvih 50 minuta, rešena je sjajnom rolom Dejan Milosavljeva na golu Srbije pri kraju meča, kao i serijom golova Nemanje Mladenovića i Stefana Terzića, koja je “Orlićima” donela prvi put osetniju prednost u 56. minutu (26:22). Probali su Katarci da se vrate, donekle i uspeli u tome posle tajm-auta selektora Silvija Ivandije, smanjivši na 26:24, ali je pobedu Srbije potvrdio Aleksandar Radovanović svojim šestim golom za konačnih 27:24 na 30 sekundi pre kraja…

Najefikasniji u redovima Srbije, bili su Radovanović i Mladenović sa po šest golova, dok su Terzić i Šotić postigli po gol manje.

STATISTIKA

Protivnik naše reprezentacije u četvrtfinalu u utorak biće reprezentacija Španij, koja je u osmini finala savladala Mađarsku 25:23.