SP kadeta: Portugalci odneli bodove u poslednjim sekundama - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Portugalci odneli bodove u poslednjim sekundama

SP kadeta: Portugalci odneli bodove u poslednjim sekundama

Stefan Branežac

Polovičan učinak ostvarili su srpski kadeti nakon dve odigrane utakmice na Svetskom prvenstvu u Makedoniji. Nakon pobede nad Brazilom, izabranici Aleksandra Radosavljevića ostali su bez bodova sedam sekundi pre kraja duela sa Portugalom, 22:21 (7:11). Pred Srbijom je dan pauze, a sledeći meč „orlići“ će odigrati u petak protiv selekcije Nemačke (12:30č).

Portugal – Srbija 22:21 (7:11)

Hala: „Boris Trajkovski“, Skoplje

Sudije: Bon Ku – Seok Li (Koreja)

Portugal: Fereira, Sousa A. 4, Moraiš 2, Neves, Sousa T. 1, Oliveira G., Hoze, Ribeiro, Talmazan 1, Oliveira F. 6 odbrana, Salvador 7, Magalaeš, Silva, Vieira, Nogeira 1, Kosta 5

Srbija: Ćirović 12 odbrana (1), Mićić 2, Horvat 4, Radojičić, Stošić 3 odbrane, Milićević, Kukić, Jelić, Anđelković 4, Kojadinović 1, Nikolić J., Radović 6, Mrvović, Petrić 3, Avramović, Nikolić V.

Semafor: 0:3 (6.), 1:5 (10.), 1:8 (14.), 5:9 (21.), 7:10 (27.), 7:11 (30.), 10:11 (34.), 13:13 (39.), 16:14 (44.), 16:16 (46.), 19:16 (51.), 20:20 (29.), 22:21 (30.)

Početak meča kao iz snova, sjajna odbrana i odlični Nikola Ćirović na golu, prednost od sedam golova nakon 15. minuta, nedovoljno da „orlići“ dođu do druge pobede na Svetskom prvenstvu u Makedoniji. Lišeni pomoći startnog desnog beka i najboljeg strelca, Jovice Nikolića, egal utakmicu odigrali su srpski kadeti sa vršnjacima iz Portugala, ali je Martim Kosta sedam sekundi pre kraja susreta doneo pobedu svojoj ekipi, za deobu prvog mesta sa Islandom.

Agresivnom i pokretljivom odbranom, izabranici Aleksandra Radosavljevića potpuno su izbacili Portugal iz napadačkog ritma, sa odličnim partijama na SP nastavio je srpski golman Nikola Ćirović (11 odbrana pp), pa su „orlići“ nakon 15 minuta igre, ostavili rivala na samo jednom postignutom golu (1:8).

Drugi deo prvog poluvremena doneo je probleme Srbije u fazi napada, Portugalci su popravili gogleterski učinak, a na isteku 26. minuta, prišli su rivalu na tri gola zaostatka. Ipak, Nikola Ćirović, sa nekoliko odbrana i jednim postignutim golom pobrinuo se za konačan rezultat sa kojim se otišlo na odmor, 7:11.

Nije dugo trebalo Portugalcima da istope prednost Srbije u nastavku susreta, a do prvog vođstva selekcija sa Pirinejskog poluostrva došla je u 43. minutu (15:14). Bezidejno su delovali „orlići“ u fazi napada, odbrana nije bila na potrebnom nivou, a raspucani Salavador i Kosta doneli su svom timu najvećih +3 (19:16).

Nisu se predavali srpski kadeti, dva minuta pre kraja susreta, Ivan Horvat pogodio je za rezultatski egal na semaforu, 20:20. Posle tajm-auta Portugalaca, Salvador je vratio prednost u korist svoje ekipe, odgovornost na drugoj strani uspešno je preuzeo Horvat i ponovo poravnao rezultat. Najbolji pojedinac meča, Martim Kosta, ispostaviće se postigao je pobedonosni pogodak (22:21), „orlići“ su imali sedam sekundi da dođu do boda, ali nisu uspeli na vreme da upute udarac.

Najefikasniji u srpskoj selekciji bio je levi bek Danilo Radović sa šest pogodaka, dva manje postigli su Horvat i Anđelković. U redovima Portugala, Salvador je sedam puta bio precizan, pet puta u listu strelaca upisao se Kosta.

Srbiju u četvrtak očekuje slobodan dan na Svetskom prvenstvu, a sledeći meč, izabranici Aleksandra Radosavljevića odigraće u petak, kada ih od 12:30č očekuje duel sa selekcijom Nemačke.