SP kadeta: Sigurna pobeda Slovenije nad Saudijskom Arabijom - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Sigurna pobeda Slovenije nad Saudijskom Arabijom

SP kadeta: Sigurna pobeda Slovenije nad Saudijskom Arabijom

Stefan Branežac

Maksimalan učinak ostvarili su kadeti Slovenije nakon dva odigrana meča na Svetskom šampionatu u Makedoniji. Posle Čilea, pred izabranici Janeza Klemenčića „pali“ su i vršnjaci iz Saudijske Arabije. Ubedljiva pobeda Slovenaca nakon 60 minuta igre, rezultatom 30:22 (16:9).

Evidentnu razliku u kvalitetu materijalizovali su na pravi način reprezentativci Slovenije, od starta susreta nametnuli su svoj ritam, pa se tokom celog meča samo jedna ekipa pitala za konačan rezultat na parketu dvorane „Jane Sandanski“ u Skoplju. Bez većih problema, Slovenci su održavali prednost stečenu tokom prvog poluvremena i rutinski priveli utakmicu kraju, za drugu pobedu na SP i deobu prvog mesta sa Hrvatskom nakon dva odigrana kola u grupi A.

Najzaslužniji za trijumf izabranika Janeza Klemenčića, bili su Tadej Kijun i Enej Jovičić Slatinek sa po sedam postignutih golova.

Već u petak Sloveniju očekuje sledeći meč na Svetskom šampionatu, kada će od 18:30č izlaći na megdan selekciji Španije.