SP kadeta: Slovenija stala u osmini finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Slovenija stala u osmini finala

SP kadeta: Slovenija stala u osmini finala

Stefan Branežac

Kadetska selekcija Slovenije zaustavljane je u osmini finala Svetskog šampionata u Skoplju. Bolji od izabranika Janeza Klemenčića bili su reprezentativci Egipta, rezultatom 30:23 (16:8).

Nakon loše odigranog prvog poluvremena, činilo se da su Slovenci već položili oružje pred rivalom. Ipak, drugi deo igre doneo je veću energiju u slovenačkom sastavu, pa su momci u belim dresovima 15 minuta pre kraja susreta prišli protivniku na dva gola zaostatka, imali napad za -1, ali ta prilika je otišla u nepovrat. Nakon toga, usled serije isključenja Slovenaca, Egipat je podigao nivo igre i prelomio meč u svoju korist.

Peter Šiško bio je najraspoloženiji strelac u redovima Slovenije sa pet golova, gol manje delo je Domena Tajnika.