SP kadeta: Srbija sedma - Slovenci pali u nastavku - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Srbija sedma – Slovenci pali u nastavku

SP kadeta: Srbija sedma – Slovenci pali u nastavku

3 komentari

Reprezentacija Srbije zauzela je sedmo mesto na Svetskom prvenstvu kadeta u Mađarskoj. Izabranici Aleksandra Brkovića su u obračunu za sedmo mesto savladali vršnjake iz Slovenije 39:31 (16:11), ubedljivo, iako to nije nagoveštavalo prvo poluvreme. U nastavku su „orlići“ zaigrali agresivnije, Dejan Milosavljev je zaustavio 14 lopti, a mlado levo krilo Crvene zvezde Mladen Šotić, postigao ukupno čak 12 golova. Kod Slovenaca, Tilen Kodrin je stigao do cifre 7.

STATISTIKA

Ovo je najveći uspeh reprezentacije Srbije u mlađim kategorijama, posle petog mesta kadeta 1992 na EP u Crnoj Gori 2010. godine, ako se računaju rezultati svih generacija nastalih posle raspada državne zajednice (1988…)