SP kadeta: Treća pobeda Srbije - Čile kao zagrevanje za osminu finala - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP kadeta: Treća pobeda Srbije – Čile kao zagrevanje za osminu finala

SP kadeta: Treća pobeda Srbije – Čile kao zagrevanje za osminu finala

Kadetska reprezentacija Srbije, savladala je Čile 36:19 (16:10) u poslednjem petom kolu grupe A na Svetskom prvenstvu u Mađarskoj. Od samog starta, videla se razlika u klasi između dve selekcije, ali su se borbeni Čileanci držali rezultatski prvih desetak minuta (5:5). Angažovanijom igrom u odbrani, ubrzo je otpor najslabije ekipe u grupi slomljen, a Aleksandar Brković je imao priliku da proveri sve raspoložive snage, podeli minutažu i tako pripremi ekipu za meč osmine finala koji je na programu u nedelju.

Najefikasniji u redovima Srbije, bio je Igor Mršulja sa osam golova.

U preostalim mečevima grupe A, sastaju se Danska – Egipat, odnosno, Belorusija – Čile, posle čega će biti jasan i konačan plasman u grupi, a samim tim i protivnik iz grupe B u osmini finala.