SP U19: Hrvati se poigralavali s Gaučosima (39:18) - Balkan-Handball.com
Naslovna Balkan SP U19: Hrvati se poigralavali s Gaučosima (39:18)

SP U19: Hrvati se poigralavali s Gaučosima (39:18)

Milan Krasić

Po završetku utakmice protiv Brazila u drugom kolu i nove minimalne pobjede, hrvatski igrač Marko Mamić procijenio je kako se igrači moraju još više osloboditi da bi pokazali svoj maksimum. Na odgovor svojih suigrača nije morao dugo čekati – već protiv Argentine Hrvatska je odigrala daleko najbolje.

Obrana je bila fantastična, uopće nije ostavljala prostora protivnicima. Bilo je lako braniti danas – komentirao je vratar Cvitković, koji je u prvih 30 minuta obranio 11 argentinskih lopti, a isti je broj obrana prikupio i Mudrinjak u nastavku susreta.

Već nakon 10 minuta igre Ćurkovi su igrači stovrili prednost od furioznih 9:1 i praktički u tom periodu riješili pobjednika. Čvrstih 6-0 hrvatske argentinski igrači nikako nisu mogli prepucati, a iz dobre obrane otvarale su se vrlo jasne prilike za postizanje pogodaka. Za razliku od prijašnjih utakmica, Hrvatska nije posustala niti u jednom trenutku prvog poluvremena te je pokazala tko je „gazda“ na terenu – do poluvremena je razlika narasla na čak 13 pogodaka razlike (21:8).

– Zadovoljan sam jer smo vrlo brzo riješili pitanje pobjednika, a i sam sam odigrao dobru utakmicu – kazao je Ante Grbavac, strijelac posljednjeg hrvatskog pogotka u prvome poluvremenu.

hrvatska_kadeticvitkovicOvako velika prednost po prvi je puta Hrvatskoj dala mogućnost raspoređivanja minutaže pa tako Ante Kuduz nije niti ulazio u igru, dok je u drugom poluvremenu Ćurak napravio jako velik broj rotacija te promijenio obranu u 5-1. Na samom početku nije to funkcioniralo najbolje, Argentinci su napravili 6:0, ali nakon nje na terenu smo ponovno mogli vidjeti samo jednu ekipu – Hrvatsku.

Mislim da smo danas odigrali oba poluvremena odlično. Uspjeli smo uz to odmoriti igrače i možemo biti zadovoljni – smatra hrvatski izbornik.

Hrvati su uzvratili serijama od 7:0 i 6:0, te na kraju slavili s vrlo uvjerljivih 39:18. Valja istaknuti kako je sa 100%-tnim učinkom 6/6 utakmicu završio desni krilni Božić-Pavletić koji je zamijenio ozlijeđenog Vladu Matanovića na popisu hrvatskih reprezentativaca.

Idući protivnik Hrvatskoj je Angola (četvrtak, 14h), reprezentacija koja je pretrpila vrlo težak poraz (39:18) protiv Brazila. Unatoč tome, hrvatski se reprezentativci ne žele zavaravati.

– Moramo ići utakmicu po utakmicu i pristupiti maksimalno svakom protivniku – smatra Grbavac, dok Cvitković nadodaje:

Protiv Angole isto trebamo odigrati maksimalno i odmoriti se koliko možemo. Tek nakon toga trebat će protiv Španjolske pokazati da smo najjača reprezentacija ove skupine.