ARKUS: Dinamo odneo čitav plen iz Kragujevca - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Dinamo odneo čitav plen iz Kragujevca

ARKUS: Dinamo odneo čitav plen iz Kragujevca

U derbi meču 13. kola grupe A srpskog šampionata, pančevački Dinamo slavio je na gostovanju Radničkom u Kragujevcu 27:32 (13:17). Oba tima su još ranije obezbedila učešće u plej-ofu.

Oslabljen neigranjem Tubića i Đerića, domaćin nije uspeo da isparira momcima Nenada Kraljevskog. Dodatni problem za Kragujevčane bila je povreda organizatora igre Stanojeva u početnoj fazi utakmice, što su gosti iskoristile da se u samoj završnici prvog poluvremena odvoje serijom 5:1.

Početak drugog dela igre je protekao u naporima domaćina da smanji prednost Dinama koja se stalno vrtela oko 3 do 4 gola prednosti. Gost je uspešno odbio sve nalete i u 42. minutu dolazi do velikih 6 golova prednosti (17:23). Nisu se predavali igrači Radničkog i serijom 3:0, pogotkom golmana Petrovića sa gola na gol, smanjuju prednost Dinama (20:23, 47. min), međutim, Pančevci su odbili sve nalete i sprečili neizvesniju završnicu.

RK Radnički – RK Dinamo: 27:32 (13:17)

Kragujevac: SBB hala Jezero. Gledalaca: 200
Sudije: Dušan Stojković, Nenad Nikolić
Sedmerci: Radnički 2 (2), Dinamo 3 (3)
Isključenja: Radnički 4 min, Dinamo 6 min

RadničkiProdanović 9, Davidović 2, Mutavdžić 1, S. Đerić (3 odbrane), Dobrosavljević, Kasalović 5, D. Petrović 1 (1 odbrana), Barudžić 2, Knežević 5, Utvić, Stevanović 2, Stanojev, Maljević, P. Petrović, Ivanović, Zlatanović (2 odbrane).

Dinamo: Stamenković 1, Čabrilo 2, Stanić 1, Novaković, Ostojić 3, Perić (5 odbrana), Perović 6, Distol, Pavlović 5, Urta, Golubović 5, Kostadinović 3, Radović 5, Bekić 1, Birkenhauer (5 odbrana), Čolović.