ARKUS: Dubočica zaustavila Radnički, gužva u borbi za drugo mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Dubočica zaustavila Radnički, gužva u borbi za drugo mesto

ARKUS: Dubočica zaustavila Radnički, gužva u borbi za drugo mesto

U poslednjoj utakmici  9. kolo plej-ofa srpskog šampionata, Dubočica je pred svojim navijačima savladala Radnički iz Kragujevca 32:27 (15:14). Odlučila je serija Leskovčana sredinom drugog poluvremena, kada su na krilima golmana Gašića od 21:21 stigli do nedostižnih plus pet.

Ovakvom ishodu raduje se i Partizan, koji je sada poravnat sa Radničkim na drugom mestu. Nade za drugo mesto gaje i Dinamo, odnosno Metaloplastika, koji imaju po dva boda manje.

Dueli starih znanaca i velikih rivala već duže vreme pobuđuju veliko interesovanje rukometne javnosti donoseći sjajne partije obe ekipe i značajnu dozu neizvesnosti. Nakon startnog vođstva Dubočice (2:1), gosti iz Kragujevca preuzimaju konce igre u svoje ruke i mini serijom dolaze do prednosti od dva gola sjajnim šutem Đerića (2:4,5.min), koju uz manje varijacije održavaju sve do 20. minuta i pogotka Stanojeva  sa linije od 7 metara (9:11). Domaćin uspeva da izjednači u 23. minutu, a u sledećem napadu Radničkog nakon grubog starta, specijalista za odbrambene zadatke Leskovčana, Mitrović je zaradio direktan crveni karton, što je trebalo da olakša zadatak Kragujevčana u fazi napada, no do kraja ovog dela igre domaći igrači uspevaju da okrenu vodu na svoju vodenicu i reše prvo poluvreme u svoju korist rezultatom 15:14.

Nakon ranog vođstva 16:14 domaćih rukometaša, igrači Radničkog brzo dolaze do izjednačenja (16:16,34.min) i održavaju rezultatski egal sve do 39. minuta i rezultata 19:19. Blickrigom Leskovčani vode 21:19, no gosti i to uspešno neutrališu (21:21,44.min). U narednih 5 minuta domaćin velikom serijom 4:0, za koju je zaslužan čuvar mreže Gašić dolazi do vođstva 25:21, a nedugo zatim i do plus 5 na svom kontu (27:22,51.min). Krenuli su Kragujevčani na sve ili ništa, agresivnim presingom po celoj polovini, no leskovački rukometaši na krilima vođstva sigurnom igrom privode utakmicu kraju konačnim rezultatom 32:27.

U redovima Dubočice najefikasniji su bili Lazar Anđelković i Andrija Atanasković sa po 8 pogodaka, dok su kod Kragujevčana najraspoloženiji bili Miloš Prodanović sa 6, dok su Veljko Davidović i Stefan Stanojev dodali po 5 postignutih golova.

RK Dubočica 54–RK Radnički: 32:27 (15:14)

Leskovac: SC Dubočica”. Gledalaca: 500
Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić
Sedmerci: Dubočica 6 (5), Radnički 6 (5)
Isključenja: Dubočica 10 min, Radnički 8 min

Dubočica: Gašić ( 8 odbrana), Cvetković, Stanković, Radulović, Marinković, Grubić 1, Pavlović, Mađar, Mitrović, Spasić 7, Atanasković 8, Adamović 2, Ristović 3, A.Pavlović 3, Anđelković 8, Kocić ( odbrana).

Radnički:  Prodanović 6 , Davidović 5 , Mutavdžić 3 , Dobrosavljević, Kasalović , D.Petrović (1 odbrana,sedmerac), Barudžić 2, Knežević 1  , Utvić 3   , Đerić 2 , Stanojev 5, Maljević, Vasiljević, P.Petrović , Ivanović, Zlatanović ( 10 odbrana).

Dan ranije, rutinske pobede ubeležile su ekipe Vojvodine i Partizana, dok je Dinamo za gol bio bolji od Metaloplastike.