ARKUS: Foto-finiš u Šapcu, Metaloplastika za gol bolja od Partizana! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Foto-finiš u Šapcu, Metaloplastika za gol bolja od Partizana! (Video)

ARKUS: Foto-finiš u Šapcu, Metaloplastika za gol bolja od Partizana! (Video)

U poslednjem meču drugog kola plej-ofa srpske ARKUS lige, Metaloplastika je u dramatičnoj završnici izašla kao pobednik iz neizvesnog dvoboja sa Partizanom 27:26 (14:17).

Na manje od pola minuta pre kraja, Vojislav Brajović je iskoristio sedmerac koji je nakon sjajne finte i prodora izborio Pisarić. Partizan je imao dovoljno vremena da organizuje poslednji napad, pokušao je Dimitrijević iz igre, potom i sa devet metara po isteku vremena, ali nije uspeo da izjednači rezultat, pa je tim iz Šapca proslavio i drugu pobedu u doigravanju, nakon trijumfa u Kragujevcu.

Crno-beli su prvi put poveli sa 5:4, i bili bolji rival do kraja prvog poluvremena, ali je početkom nastavka Metaloplastika zaigrala mnogo bolje i serijom 6:1 preokrenula na 20:18 u 38. minutu. Međutim, gosti nisu posustali, sa tri pogotka za redom ponovo su stekli preimućstvo 10 minuta kasnije (22:23), i čuvali ga do 54. minuta, kada su domaće još jednom preokrenuli (25:24). Igralo se gol za gol do samog kraja, iako je Partizan imao priliku da pred ulazak u poslednjih 60 sekundi povede, ali je tim Veselina Vukovića na kraju bio sretniji i spretniji.

METALOPLASTIKA-PARTIZAN 27:26 (14:17)

METALOPLASTIKA: Bomaštar 10 odbrana, Radisavljević 1 odbrana – Dodić, Vorkapić 3, Jevtić 1, Pisarić 2, Srdanović 5, Milovanović, Antonijević, Ivanić 1, Đukić, Mitrović 4, Babić 1, Todorović 2, Brajović 8, Došen

PARTIZAN: Mihajlov, Trnavac 7 odbrana, Milić 3 odbrane – Bojanić, Nešić, Pižurica, Maksić 4, Dimitrijević 6. Gudurić, Mićić 1, Mandić 4, Ivanović 8, Grubić, Lasica 1, Bajčeta 2, Dragović

Isključenja: Metaloplastika 12 minuta, Partizan 16 minuta

7m: Metaloplastika 2/2, Partizan 1/4