ARKUS: Metaloplastika slavila na Banjici, četiri tima sa realnom šansom za drugo mesto - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Metaloplastika slavila na Banjici, četiri tima sa realnom šansom za drugo mesto

U poslednjoj utakmici 11. kola plej-ofa ARKUS lige, Metaloplastika je slavila na gostovanju Partizanu 30:31 (17:15), i tako u potpunosti „zakuvala“ borbu za drugo mesto, do čijeg kraja su ostale još tri runde. Podsetimo, Vojvodina je za vikend i matematički obezbedila novu titulu.

Partizan je imao priliku da pobedom pobegne na tri boda Dinamo i Radničkom, međutim, osvajač Kupa je odneo čitav plen sa Banjice i uključio se u trku. Presudio je gol Srdanovića iz kontre pola minuta pre kraja, odnosno dobra odbrana Šapčana u poslednjem napadu, kada je zaustavljen pokušaj Petrića.

Pored borbe za važne bodove, utakmica je imala humanitarni karakter, za pomoć Matiji Trivunoviću, kojem je nedavno dom izgoreo u požaru. U pitanju je bivši igrač Partizana, a sada mladi rukometaš Metaloplastike, kog je požar nedavno ostavio bez porodičnog doma. Karta je koštala 300 dinara, a sav prihod biće uplaćen za pomoć Matiji i njegovoj porodici da dobiju nov krov nad glavom.

Crno-beli su vodili većim delom meča, najviše sa tri razlike. Imali su i prednost od 30:29, ali u poslednja tri i po minuta nisu uspeli da postignu gol. Izabranici Miodraga Kažića u narednom kolu dočekuju Rudar, dok Partizan gostuje Radničkom u Kragujevcu. Dinamo, koji je trenutno treći, gostuje Šamotu.

Partizan-Metaloplastika 30:31 (17:15)

Partizan: Trnavac 5 odbrana, Beloševac, Čolović – Petrić 8, Popović 6, Praštalo 1, Mićić 4, Kojadinović 5, Živković 5, Radovanović 1

Metaloplastika: Arsić 8 odbrana, Pavković – Srdanović 7, Aziz 6, Ivanić 3, Brajović 5, Milenković 2, Mešter 4, Dakić 4

Sedmerci: Partizan 5/7, Metaloplastika 1/2

Isključenja: Partizan 2 minuta, Metaloplastika 8 minuta