ARKUS: Partizan ubedljiv protiv Dubočice - Balkan-Handball.com
Naslovna BalkanSrbija ARKUS: Partizan ubedljiv protiv Dubočice

ARKUS: Partizan ubedljiv protiv Dubočice

U okviru sedmog kola plej-ofa srpske ARKUS lige, rukometaši Partizana opravdali su ulogu favorita na svom terenu ubedljivo slavivši protiv Dubočice iz Leskovca 32:22 (18:12). Crno-beli su tako stigli na bod zaostatka u odnosu na drugoplasiranu Metaloplastiku, i najavili veliku borbu za plasman u SEHA Gazprom ligu naredne sezone. Vojvodina je ubedljivo prva sa maksimalnih 14 bodova, i bilo bi ogromno iznenađenje da joj neko stane na put ka osmoj uzastopnoj tituli.

Partizan je vodio od prvog do poslednjeg minuta utakmice, već u finišu poluvremena je stekao velikih plus sedam, a koliko je Dubočica bila nemoćna svedoči i podatak da nije uspela da smanji na ispod minus četiri, koliko je bilo početkom nastavka, pre nego što je tim Nenada Maksića krenuo u stvaranje dvocifrene pobede. Još jednom je zablistao golman Andrej Trnavac sa 16 intervencija.

Ekipa iz Leskovca je načinila veliki uspeh plasmanom u plej-of, a ni pet bodova iz sedam utakmica doigravanja nije učinak za potcenjivanje.

PARTIZAN-DUBOČICA 32:22 (18:12)

PARTIZAN: Trnavac 16 odbrana, Mihajlov 1 odbrana – Nešić, Bojanić 4, Petrić 2, Maksić 7, Dimitrijević, Gudurić 1, Mićić 5, Mandić 5, Ivanović 4, Grubić, Lasica 3, Bajčeta, Dragović 1

DUBOČICA: Gašić 6 odbrana, Zlatanović 4 odbrane – Luka Radović 1, Vojvodić 5, Atanasković 8, Matović 1, Erić, Stanojković, Denić, Mađar, Pavlović 1, Radulović 2, Nikolić, Stanković, Simić, Cvetković 2